Pik
Сьогодні, 15 серпень 2020
11.07.2020
509
0

У 119 разів більше: у Херсоні продавали небезпечного «магічного краба»

У 119 разів більше: у Херсоні продавали небезпечного «магічного краба»

Працівники Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, під час проведення планової перевірки, відібрали для лабораторних досліджень на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Технічних регламентів дитячу іграшку «Магічний краб» (виробник Китай).

За описом ця іграшка має грати кілька веселих мелодій і світитись різними кольорами. А ще виробник стверджував, що ця забавка безпечна для здоров’я дітей.

Проте, згідно з протоколом випробувань ДП «Укрметртестстандарт», відібраний екземпляр за маркуванням не відповідає вимогам ДСТУ EN 71-1:2018 «Безпечність іграшок»: іграшка не має попередження, що у наявності дрібні деталі. Також іграшка не має зображення знака відповідності технічним регламентам. 

І найстрашніше: масова частка свинцю за результатами випробувань склала 119000 мг/кг, при нормі не більше 1000 мг/кг. Тобто перевищена у 119 разів!

Цей «Магічний краб» становить високий рівень загрози для життя та здоров’я споживачів. Під час тривалої гри з іграшкою у дитини є можливість отримання алергічної реакції.

Головне Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області зазначає, що при придбанні дитячих іграшок слід звертати увагу на маркування. На пакуванні має бути зазначено:

 • знак відповідності технічним регламентам;
 • товарний знак підприємства-виробника або його представника;
 • найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;
 • позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;
 • попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки;
 • обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок – (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).
 • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.

При купівлі іграшки звертайте увагу:

 • чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
 • чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, вузьких отворів;
 • чи не перезнімається фарба, що покриває іграшку;
 • чи немає різкого і неприємного запаху;
 • чи відповідає іграшка віку дитини.

Якщо ви не знайшли маркування на іграшці, то такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину