Pik
Сьогодні, 18 Січня 2021
21.12.2011
993
0

Тысячи Херсонцев пришли попрощаться с Олегом Мишуковым

Тысячи Херсонцев пришли попрощаться с Олегом Мишуковым

Сегодня, 21 декабря в Херсоне День траура в связи со смертью Олега Мишукова.

На всех учреждениях города приспущены государственные флаги.

С 11 до 13.00 в холе Херсонского государственного университета проходила гражданская панихида и прощание с Олегом Мишуковым.

Простится с ректором ХГУ пришли тысячи херсонцев, первые лица города и области, депутаты всех уровней и др.

В 14.00 в городе Херсоне объявлена общегородская минута молчания - в это время будет похоронен Олег Мишуков на городском кладбище в пос. Камышаны.

Некролог:

18 грудня 2011 року передчасно пішов із життя ректор Херсонського державного університету, директор Академічного ліцею при ХДУ, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України, дійсний член АПСН Росії Олег Васильович Мішуков.

Олег Васильович Мішуков народився 14 жовтня 1963 року.

Із 1987 року працював викладачем кафедри російської і зарубіжної літератури ХДУ, а з вересня того ж року обіймав посаду заступника декана філологічного факультету. У 1990-1992 роках - стажер Харківського національного педагогічного університету ім.Г.Сковороди, де в кінці квітня 1993 року захистив кандидатську дисертацію з теми «Жанри декабристської мемуаристики».

Із вересня 1993 року приступив до виконання обов'язків декана факультету.

Саме з ініціативи О.В.Мішукова в 1994 році був створений Херсонський Академічний ліцей при ХДУ, директором якого він залишався до останнього дня.

У листопаді 1996 року призначений першим проректором університету, доцентом кафедри зарубіжної літератури.

Указом Президента України від 16.09.1998 року О.В.Мішукову присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». У квітні 1996 року нагороджений знаком «Відмінник освіти України».

25 січня 2000 року у Львівському національному університеті ім.І.Франка О.В.Мішуков захистив докторську дисертацію з теми «Історія русів у європейському контексті». У лютому цього ж року він був призначений професором кафедри історії світової літератури та культури, з січня 2000 року став академіком Академії педагогічних і соціальних наук Росії.

Олег Васильович Мішуков був керівником держбюджетної наукової теми Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з історії європейського театру і драматургії, президентом Херсонської обласної організації Малої Академії наук України, головою обласної організації Асоціації культурологів України, членом Національної спілки журналістів України, Міжнародного Союзу письменників, Національної спілки театральних діячів України, спеціалізованих учених рад двох вишів Москви, художньої ради Херсонського академічного театру ім.М.Куліша, головним редактором наукового збірника «Південний архів» (філологічні науки), головою спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з російської та української літератури.

У 1999 році О.В.Мішуков одержав подяку та іменний годинник від Президента України, був нагороджений іменною зброєю від МВС України (2000); ювілейними медалями МВС України (2001), СБУ (2001), Державного Департаменту України з виконання покарань (2002) , ДПАУ (2002).

За особливі заслуги в 2003 році О.В.Мішуков нагороджений орденом Святого Рівноапостольного великого князя Володимира III ступеня.

18 вересня 2003 року Указом Президента України О.В.Мішукову присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

У 2005 році нагороджений знаком «За наукові досягнення».

Олег Васильович Мішуков був режисером-постановником вистав «Ревізор» (2003), «Пам'ять серця» (2005), «Вовки та вівці» (2007) у Херсонському академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша, концертних програм на сценах Національного палацу «Україна» (Київ), Херсонської області, Ялти, Одеси, Харкова та інших міст, автором і ведучим телевізійного історико-культурного циклу «Ностальгія», телециклу «Театральний роман».

За життя професор О.В.Мішуков опублікував близько 200 наукових праць (в Україні, Росії, Грузії, Польщі, Болгарії, ФРН, Великобританії), у тому числі 7 монографій та підручників: «Мемуаристика декабристов» (1996), «Історія русів у контексті епохи першої половини XIX ст.» (1997), «Європейський контекст. Історії русів» (1999), «Прервалась Связь времен» (2002), «Русская мемуаристика первой половины XIX в.: проблемы жанра и стиля»(2007), 2-х підручників; керував науковими дослідженнями аспірантів з російської, української та зарубіжної літератури, історії європейського театру XIX-XX ст.; творчої спадщини К.С.Станіславського, культури Середньовіччя.

Із 2006 року - почесний член Міжнародної слов'янської академії освіти ім.Я.А.Коменського.

У 2006 році його було обрано депутатом Херсонської обласної ради; у вересні 2007 року нагороджено медаллю ім.В.Сухомлинського; у серпні 2007 року - Почесною грамотою Верховної Ради України, а в жовтні 2007 - Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

У серпні 2009 року О.В.Мішукову присвоєно звання «Почесний громадянин міста Херсона».

14 липня 2011 року наказом Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Олега Васильовича Мішукова було призначено ректором Херсонського державного університету.

Херсонський державний університет, Академічний ліцей при ХДУ понесли тяжку втрату у зв'язку з передчасною смертю Олега Васильовича Мішукова.

Він завжди вирізнявся вольовим характером, мудрістю та стійкими принципами життя, які передавав своїм учням та однодумцям. Олег Васильович виховав цілу плеяду вчителів, педагогів, діячів культури та мистецтва. Він був справжнім лідером, спроможним твердо й упевнено торувати шлях уперед.

У пам'яті всіх, хто знав і працював разом із О.В.Мішуковим, він залишиться принциповим, талановитим і чуйним керівником, людиною, яка вірно служила Батьківщині та обраній справі.

Із болем у серці ми визнаємо, що вже ніколи не отримаємо його підтримки, не почуємо його влучних жартів та не скористаємося його мудрою порадою.

Вічна Вам пам'ять, Олеже Васильовичу.

Науково-педагогічний склад,

співробітники і студенти

Херсонського державного університету,

вчителі та ліцеїсти

Академічного ліцею при ХДУ.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину