Pik
Сьогодні, 18 Січня 2021
31.12.2020
1069
0

Тварини та феєрверки: у чому небезпека новорічної ночі?

Тварини та феєрверки: у чому небезпека новорічної ночі?

У новорічну ніч небо наповнюється яскравими феєрверками, а вулиці - шумом від салютів і петард. Проте, святкуючи, ми не маємо забувати про братів наших менших.

Під час салютів тварини ( і не лише коти та собаки) відчувають неймовірний стрес. Дикі птахи можуть зриватися зі своїх місць проживання, втрачати координацію, гинути. Собаки та коти, почувши звуки вибухів, намагаються втекти подалі та сховатись. Тварини можуть забігати за десятки кілометрів від дому, у дуже вразливих тварин може статися зупинка серця, а в тварин з хронічними хворобами відбувається загострення, яке потребує лікування.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Як відповідальним власникам необхідно підготуватися до свят, аби домашні улюбленці зазнали якнайменше стресу? Ось кілька порад:

  • По можливості уникайте місць, де будуть використовувати піротехніку. Не використовуйте петарди та салюти вдома.
  • Якщо ж уникнути шуму не вдасться, в момент вибухів будьте поруч з твариною, аби вона відчувала ваш захист та турботу.
  • Якщо собака чи кіт починають проявляти страх або паніку, в жодному разі неможна починати панікувати, залишайтеся спокійними та заспокоюйте свою тварину за допомогою ласки та голосу.
  • У жодному разі в цей момент неможна виховувати собаку чи кота, підвищуючи голос чи проявляючи своє невдоволення. Ви повинні зрозуміти, що період свят для тварин взагалі не свято.
  • Не виводьте тварин на вулицю, якщо в цьому є потенційна небезпека! Наприклад, якщо потрібно вигуляти собаку ввечері 31 грудня, намагайтесь зробити це якомога раніше, до початку святкування.
  • Якщо собака чи кіт в момент сильних вибухів хоче сховатися в ванній чи під диван, – не заважайте, нехай тварини знайдуть своє місце і перечекають там салюти.
  • Якщо ви знаєте наперед, що ваша тварина відчуває неймовірний стрес під час салютів, в такому випадку краще звернутися до ветеринара, і він зможе призначити тварині заспокійливі засоби, в залежності від її виду, віку та стану здоров´я.

Подбайте про те, аби і для ваших улюбленців святковий день минув у комфорті та затишку.

Якщо у вас виникають запитання чи тривоги з приводу святкування новорічних свят, та того, як вам поводитися зі своєю твариною, ви можете звернутися за консультацією в державну лікарню ветеринарної медицини, за адресою: м. Херсон, вул. Гагаріна 84.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину