Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
26.03.2019
886
0

Тролейбуси від ЄБРР для Херсона: все йде за планом?

Тролейбуси від ЄБРР для Херсона: все йде за планом?

Херсон очікує на півсотні нових тролейбусів. Додаткові «рогаті» містом колеситимуть, найпевніше, вже за кілька місяців. Транспорт збираються купити за кредит, який надасть Європейський Банк Реконструкції і Розвитку. Йдеться про позику у 10 мільйонів євро, розраховану на дванадцять років.

Виплачуватиметься кредит з міського бюджету.

Нагадаємо, близько місяця тому до Херсона приїздили експерти від ЄБРР, які вивчали ситуацію на ринку пасажирських перевезень Херсона та проводили аудит МКП «Херсонелектротранс». Робота групи, до складу якої увійшли співробітники консалтингової компанії, що працює з ЄБРР, розпочалася із зустрічі у міськвиконкомі. Крім керівництва міста та МКП «Херсонелектротранс», на ній були присутні депутати з бюджетної і транспортної комісій міськради, чиновники від сфери транспорту, громадські активісти.

Експерти озвучили наміри попрацювати з директором, головним бухгалтером, начальником технічного, планово-економічного, юридичного відділів МКП «Херсонелектротранс». Наразі стало, відомо, що гості завершили аудит і готують свої висновки. На основі останніх і буде зроблено звіт про економічне обґрунтування проекту. За ним Європейський Банк Реконструкції і Розвитку і прийматиме рішення – варто давати Херсону кредит чи ні.

Як переконують в МКП «Херсонелектротранс», зі свого боку, як могли, сприяли експертам ЄБРР, вчасно надаючи всю необхідну інформацію. Вже на другий квартал цього року сторони мають вийти на підготовку кредитної угоди. Йдеться про позику винятково в євро, але без застави, під гарантії місцевої влади, за якою буде останнє слово, адже кредитний договір затверджується міською радою та виконавчим комітетом міської ради. Якщо позику дадуть, Херсон стане 11-м містом в Україні, в якому розвиток транспортної сфери кредитує ЄБРР. Стандартна кредитна ставка у ЄБРР – 5,75%, хоча під який саме відсоток гроші позичать Херсону, достеменно не відомо, це залежатиме від результатів аудиту.

Нагадаємо, раніше Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко заявив, що до рішення просити кредит на тролейбуси у ЄБРР владу підштовхнула низка страйків приватних перевізників, які доводили місто до транспортного колапсу.

Читайте також:

У мерії не вірять, що маршрутки працюватимуть якісно.

Модернізація тролейбусного парку у Херсоні: експерти прогнозують витіснення приватних перевізників.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину