Pik
Сьогодні, 15 Січня 2021
Гаряча новина
06.09.2017
1772
0

Три школи Херсона відмовляються переходити на українську мову навчання

Три школи Херсона відмовляються переходити на українську мову навчання

Вчора, 6 вересня, Верховна Рада прийняла закон "Про освіту", який започатковує освітню реформу в Україні.

Про це сьогодні, 6 вересня, на засіданні виконкому повідомив начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький, передає ПІК.

«В рамках цього закону, стаття 7, відтепер в Україні навчання у будь-якому типі навчального закладу ведеться українською мовою. Національним меншинам та корінним народам забезпечується право на вивчення рідної мови шляхом створення додаткових класів або груп», - проінформував Криницький.

Проте, за його словами, на сьогоднішній день категорично відмовляються переходити на українську мову навчання школи №45, №50, №30, а також деякі школи області.

Читайте також: Криницький: з тими, хто не перевів перші класи на навчання українською, працюємо

Зокрема, Криницький привітав тих директорів шкіл, які погодилися перейти на українську мову навчання.

-Я хочу привітати тих колег, які перейшли на українську мову навчання. Це 28 школа, яка абсолютно підтримує нашу ініціативу, 46 школа, яка набирає класи з українською мовою, школи №24, №54, №9, №15, №51, №56, №53.

Крім того, Криницький запевнив, що всі школи, які перейдуть на українську мову навчання, повністю забезпечать підручниками.

 -Ми абсолютно всіх першокласників, які переходять на українську мову навчання, забезпечуємо підручниками. Вже сьогодні 100 комплектів знаходять на Острові, на нашому складі обласному по освіті. Нам допомагають Чернівецька, Рівненська, Львівська, Тернопільська області, які перенаправляють до нас підручники з українською мовою навчання. Для всіх, хто хоче перейти на українську мову, ми всіх забезпечимо підручниками.

Також Криницький зазначив, що не має ніякого наміру притісняти будь-яку мову, зокрема, російську. Проте є пріоритет – в Україні діти мають навчатися українською мовою.

Читайте також: На Херсонщині “опоблоківців” просять не втягувати дітей у політику

В свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко додав, що, дійсно, навчати дітей іноземною мовою у незалежній державі – це не припустимо.

Тому, члени виконкому проголосували за те, щоб звернутися до директорів навчальних закладів, до управління освіти стосовно виконання законодавства України, яке передбачає навчання дітей державною мовою.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину