Pik
Сьогодні, 21 серпень 2019
19.05.2014
121
0

Требования Симоменко к членам участковых избирательных комиссий сложить полномочия являются незаконными

Требования Симоменко к членам участковых избирательных комиссий сложить полномочия являются незаконными

Вимоги до членів дільничих виборчих комісій від Симоменка скласти повноваження є незаконними

Під час національних дебатів на Першому національному лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко заявив, що знімає свою кандидатуру з президентських виборчих перегонів. Звичайно ж згідно, ст.56 Закону України «Про вибори Президента України» термін для зняття кандидатури шляхом відмови від балотування закінчився ще о 24.00 1 травня, тому, не зважаючи на заяву Симоненка, залишається кандидатом на пост Президента України, і його ім'я залишатиметься у виборчих бюлетенях, які вже давно надруковано.

Відповідно до ч.1 ст.56 Закону України «Про вибори Президента України», у разі надходження звернення про відмову від балотування пізніше 1 травня (23 дні до дня виборів), таке звернення не розглядається, рішення по ньому не приймається.

Тому для прийняття Центральною виборчою комісією рішення про скасування реєстрації Петра Симоненка, йому потрібно припинити громадянство України, виїхати на місце постійного проживання за межі України, чи щоб суд визнав його недієздатним, а рішення суду вступило в законну силу (що взагалі неможливо, оскільки до дня виборів залишилося 6 днів, а рішення суду вступає в законну силу через 10 днів).
Але не дивлячись на те, що кандидат на пост Президента України має офіційний статус кандидата, до Херсонської обласної організації КВУ надходять скарги від членів ДВК, кандидатури яких до складу ДВК було подано цим кандидатом, що представники штабу Комуністичної партії вимагають від них писати заяви про складення повноважень, а у разі відмови погрожують якимись санкціями (хоча чинне законодавство України не передбачає можливості застосування будь-яких санкцій до членів ДВК від політичних партій, кандидатів чи їх передвиборчих штабів).

Херсонська обласна організація Комітету виборців України вимагає від керівництва КПУ припинити тиск на членів ДВК, оскільки з моменту прийняття ними присяги такі діяння може бути кваліфіковано за ст.157 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності члена виборчої комісії), за що передбачено покарання у вигляді двох років позбавлення волі.

А членам виборчих комісій слід пам'ятати, що такі вимоги є незаконними, і у подібних випадках їм слід звертатися до правоохоронних органів.

 

источник: polit-kherson.info

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину