Pik
Сьогодні, 22 Июля 2018
06.01.2018
392
0

Топ-події 2017 на Херсонщині: ведмеже переселення

Топ-події 2017 на Херсонщині: ведмеже переселення

Рік що минув, став доленосним для херсонських ведмедів – тепер вони вже не херсонські. З півдня – на захід.

28 вересня родина із чотирьох клишоногих відбула до Івано-Франківщини. Кілька років захисники тварин боролися за те, щоб ведмедів забрали із зоокуточка на території херсонського гідропарку, де червонокнижні тварини потерпали від тісноти й недоїдання. І от нарешті депутати Херсонскої міської ради прийняли рішення – передати родину клишоногих Національному природному парку «Галицький».

Читайте також: Херсонські депутати вирішили ведмедів не мучити

Бурі ведмеді, природним середовищем для яких є нерукотворні ліси, у нашому південному регіоні з’явилися близько 20-ти років тому. Все почалося з клишоногого на ім’я Жора, кажуть, до зоокутка у гідропарку його привезли якісь мисливці. А вже незабаром таким же чином тут з’явилася й самиця – Діна. Клишоногі навіть обзавелися потомством: ведмедиці Маші вже понад 15 років, а молодшим дітям клишоногих, Миру й Наді, вже майже чотири.

Батька сімейства, на жаль, вже нема серед живих, він помер ще позаминулого року, за словами адміністрації зоокутка – від старості. Увесь цей час ведмежа родина жила у клітці з металевою підлогою і хоча кілька років тому вольєр розширили, умови життя клишоногих суттєво не покращилися – клітка є клітка. Зате в «Галицькому» пообіцяли просто рай для наших ведмедів, з барлогом, буковим лісом з водоймою і величезним вольєром, спеціально під них збудованим. Помешкання для клишоногих розташоване на території реабілітаційного центру, який входить до даного Національного природного парку.

Забирати тварин до Херсона прибув особисто директор реабілітаційного центру НПП «Галицький», а йому на допомогу приїхали колеги з НПП «Синевир», зокрема, ветеринар. Найвідповідальнішою виявилася процедура підготовки клишоногих до транспортування. Тварин велетенського розміру довелося усипляти за допомогою спеціального препарату, який ввели через шприцемет. Далі ведмедів помістили у клітки, які через міст у гідропарку, на ту сторону Дніпра, перевозили вантажними тачками. На березі сплячих ведмедів завантажили у фуру, в якій тварини й відправилися у подорож, на зустріч новому життю.

Читайте також: Херсонських ведмедів відправляють жити в кращих умовах (відео)

До речі, клітки спеціально підготували невеликі, аби ведмеді не змогли піднятися й розкачувати вантажівку. Просто щоб не нашкодити клишоногим, снодійне ввели всього на три години, з розрахунком, що прокинуться тварини ще в дорозі. І мандрівники прокинулися – звіти про те, що все відбувається за планом, у Фейсбуці оперативно розміщувала активістка Наталя Вотеічкіна. Ну а вже згодом всі побачили, як поселяли херсонських ведмедів.

У родини клишоногих і дійсно виявилися шикарні умови і тварини одразу адаптувалися на новому місці, неначе там завжди і були. Новачків одразу ж оглянув ветеринар і у візуально здорових тварин виявилися каріес та артрит, то ж попереду у ведмедів – лікування. І хоча для НПП «Галицький» це перший досвід прийому клишоногих, тут дали зрозуміти, що мати справу з бурими не бояться.

Читайте також: Херсонські ведмеді, що прибули до Галицького НПП, готуються до зимового сну

Як показали перші три місяці після переселення ведмедів, на новому місці їм таки добре. Це видно з фотографій, які час від часу викладають у соцмережах активісти та працівники національного природного парку.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину