Pik
Сьогодні, 11 Июля 2020
10.01.2018
5887
0

ТОП – подій 2017: про бюджетні кошти та спорт

ТОП – подій 2017: про бюджетні кошти та спорт

З 5 січня 2017 року депутат Шадрін, після зухвалої рейдерської атаки, взяв під особистий контроль Херсонське вище училище фізичної культури. Керує потужним навчальним закладом спортивного профілю в області з фінансуванням понад 47 млн. грн. на рік людина з його оточення – Валентин Сух.  Цікаво спостерігати, як тут використовують бюджетні кошти.

Читайте також: Мангера закликають працювати без договорняків

2 червня 2017 року на єдиному веб-порталі використання публічних коштів: Edata з’являються дві трансакції на 25266 та 13216 грн, згідно з якими Херсонське училище фізичної культури замовило та оплатило бюджетними коштами ремонт басейна та водопроводу у ПП «ВКФ «Акватерм», засновником та керівником якого є одна і таж особа – депутат Шадрін.

iн_1

iн_2

Але це був тільки початок.

Наступний  крок був 17 липня, коли до управління освіти, науки та молоді надходить заявка від училища фізичної культури на фінансування поточного ремонту гуртожитку, яка складається із двох сум на одного підрядника - ПП «ВКФ «Акватерм». Одна сума це 38482 грн, яку вже профінансовано 2 червня, а от інша - від 17 липня, яка становить 150 тис. грн, нова і неочікувана.

iн_3

З 20 липня дана заявка потрапляє на погодження до голови обласної державної адміністрації, що передбачено процедурою фінансування ремонтних робіт, які з’являються поза планом, затвердженим річним кошторисом комунального закладу.

Є нюанси. По перше суми до 200 тис грн. на поточні ремонти не потребують виготовлення проектно-кошторисної документації і замовляються на підставі прямих договорів між Замовником та Виконавцем. А по друге, допорогові закупівлі (послуги) не потребують обов’язкового оприлюднення на сайті публічних закупівель Prozorro.

Але найважливіше те, що у випадку замовлення бюджетних коштів попередньо обов’язково підписується Договір на виконання послуг, у даному випадку - поточного ремонту гуртожитку. Крім того, або разом з Договором, або на передодні оплати підписуються акти виконаних робіт, якими засвідчується остаточне та повне виконання умов Договору.

 Несподівано 21 липня інформація про майбутній «заробіток» Шадріна потрапляє відомому херсонському  блогеру і журналісту Тарасу Бузаку. Він її майже відразу оприлюднює на своєї сторінці у Фейсбуці.

iн_4

Найцікавіше трапилось далі. З понеділка 24 липня В.Сух починає бігати до Департаменту фінансів обласної державної адміністрації та вимагати вже виділені 150 тис. грн. на поточний ремонт гуртожитку перерозподілити на іншу статтю, а саме на капітальні видатки так, як ВУФК уже не потребує поточного ремонту. Оскільки перерозподіл коштів на інші статті процедура доволі клопітка, в Департаменті Суху згадали,  як він напередодні несамовито та агресивно витребував ці кошти саме для поточного ремонту від ПП «ВКФ «Акватерм». А зараз, ось…. Навіть запідозрили, що депутат Сух захворів і марить. Тому й відмовили у перерозподілі коштів.

Але де Договори та Акти виконаних робіт після ремонту гуртожитку в училищі фізичної культури який виконав Шадрін?

Такий запит був зроблений блогерами до головного розпорядника коштів та казначейства. І виявилося, що всі документи які б свідчили про ремонтні роботи і потребували оплати відсутні. Документи просто зникли без жодного сліду.

Дивно, але жодних претензій від Шадріна щодо компенсації за виконані його підприємством ремонтні роботи в гуртожитку, витрачені ним матеріали та оплату праці його робітникам не було. Все це свідчило про фіктивність ремонтних робіт та спробу вкрасти кошти. Але щось їх налякало. Очевидно, що це не Держаудитслужба. Їй би вони банально не дозволили у цьому році здійснити перевірку факту виконаних робіт, а потім сліди такого «ремонту» навіть експерти-криміналісти не знайшли б.

Гроші на поточний ремонт в училищі фізкультури залишились і 22 вересня відповідно до Договору та Акту виконаних робіт «поточний ремонт» на 90445 грн. виконує ПП «Сантех-буд». Тобто і Договір і Акт підписані в один день напередодні оплати.

iн_5

Дивно, що приватна фірма створена у Луганській області та змінивши адрес реєстрації на офіс 203 у м.Києві, не маючи власних робітників в Херсоні і просто залучаючи місцевих субпідрядників «на довірі», без жодних юридичних гарантій робить ремонти.

Єдине що ПП «Сантех-буд» зв’язує з Херсонщиною, це виконання капітального ремонту на 1 млн. 250 тис. грн. у школі вищої спортивної майстерності де керує теж ручна людина Шадріна – Олексій Мотов.

Але оскільки О.Мотова багато років поспіль супроводжують корупційні скандали, пов’язані із «зайвими» витратами на підготовку спортсменів веслувальників, із яких він, завдячуючи власним навичкам, виходив тільки з невеликим переляком то і зараз вважати, що вибір сумнівного ПП «Сантех-буду» для капітального ремонту був без корисних мотивів не доводиться. 

Кульмінацією жадібності стає грудень 2017 року. Коли 14 грудня ПП «ВКФ «Акватерм» надає послуги на 32191 грн. школі вищої спортивної майстерності, підписавши Договір та Акт виконаних робіт напередодні 13 грудня.

iн_6

А 27 грудня ця ж фірма продає сантехнічне обладнання училищу фізкультури на 10220 та 8500 грн.

iн_7

iн_8

 

Здається, що все до копійки Шадрін підчищає з бюджетів підконтрольних йому комунальних закладів, але ні, є ще одна геніальна схема.

Так, 27 грудня проведено трансакцію на 99 987 грн. за поточний ремонт системи водопостачання між училищем фізичної культури та фізичною особою-підприємцем Звягіною Оленою Валентинівною.

iн_9

Тепер пропонуємо звернути  увагу на ФОП Звягіна О.В. (2653309964). Звягіна Олена Валентинівна відповідно до розпорядження голови обласної ради В.Мангера від 27 грудня 2017 року № 302 з 28 грудня виконує обов’язки генерального директора комунального закладу «Палац молоді і студентів» Херсонської обласної ради. 

iн_10

А ще 2 березня 2017 року ФОП Звягіна О.В. продавала м’ясо на 107 тис. грн. Херсонському морехідному училищу рибної промисловості, 27 грудня 2017 року здійснила поточний ремонт системи водопостачання в Херсонському вищому училище фізичної культури на 100 тис. грн., а вже 04 січня 2018 року вона припинила підприємницьку діяльність на підставі свого рішення.

iн_11

Взагалі з 22 листопада 2007 року (початок підприємницької діяльності) по 04 січня 2018 року ФОП Звягіна О.В. здійснювала діяльність за кодами КВЕД: 10.71 Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (основний), 10.72 Виробництво сухарів і сухого печива; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання, 77.29 Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку, 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у., 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, 47.24 Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах, 47.29 Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах, 47.71 Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах. Тобто жодних ремонтних робіт систем водопостачання, або подібних будівельно-монтажних робіт здійснювати не мала право.

iн_12

iн_13

iн_14

Про те, що вона зробить запаморочливу кар’єру в закладах культури О.Звягіна знала скоріш за все з того часу, як у палац молоді і студентів її привів Шадрін.

З квітня вона захоплює у студії «Джин-Рох» приміщення Палацу № 303 для сина Шадріна – Захара, з червня 2017 року вона приймала найактивнішу участь у цікуванні громадської організації «Спортивний клуб «Шторм» задля її виселення з будівлі і майже одночасно, за рішенням приймальної комісії Херсонського державного університету від 01 серпня 2017 року, її зараховують до магістратури факультету культури і мистецтв ХДУ за спеціальністю – культурологія.

iн_15

Тобто тоді  діючий директор Палацу В.Яценко ще не здогадувався про своє «власне» бажання вийти на пенсію, а Олена Звягіна вже розуміла про кваліфікаційні вимоги щодо майбутнього очільництва закладу культури.  

Про те, що Олена Звягіна і Шадрін одне  ціле вони навіть не приховували. Підтвердження цього є навіть організація для свого хазяїна та його сина Захара занять з дзюдо та самбо в приміщенні № 303 палацу молоді і студентів. В об’явах, які з жовтня 2017 року розміщувались в мікрорайоні ХБК Олена Звягіна для довідок зазначала свій власний мобільний телефон – 0660013432, який внесено до всіх реєстрів для зв’язку з ФОП Звягіна О.В.

iн_16

Жадібність - зло. Красти бюджетні кошти - злочин. Сподіваємося, що  правоохоронні органи зможуть зупини цей наступ на бюджет. А Херсонські блогери будуть тримати ситуацію на контролі.

Наталя Войтченко

 

 

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину