Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
07.12.2017
1531
0

Співаковський подякував нардепам

Технікуми та коледжи буде фінансувати держава - Співаковський

Верховна Рада України ухвалила Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". Зміни стосуються фінансування техникумів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат України Олександр Співаковський, який вважає прийняття законопроекту дуже вдалим компромісом, що дозволив запобігти катастрофічних наслідків і допоможе покращити ситуацію у сфері фахової передвищої освіти.

 

Співаковський пояснює:
«Редакція Міністерства фінансів була сформована таким чином, що фінансування всіх 371 технікумів і коледжів, які входять до структури університету, які є окремими юридичними особами, повинні були з 1 січня 2018 року перейти на обласний бюджет.

Читайте також: Криницький ініціював звернення облради, щоб запобігти знищенню техників та коледжів.

На сьогоднішньому ж засіданні фракції Блоку Петра Порошенка, за участі Президента та Прем’єр-Міністра, ми домовились і з Міністерством фінансів, що оці 371 технікуми і коледжі, які знаходяться в структурі університетів, залишаються на державному бюджеті, а фінансуються через університети.

Тим вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, які мають статус окремих юридичних осіб, дається термін у пів року, аби визначитися – або вони через відповідні рішення своїх трудових колективів та трудових колективів університетів входять до складу вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, як їхніх структурних підрозділів, розширюючи таким чином освітній простір, або залишаються самостійними.

Якщо вони стають частиною університету, то продовжують фінансуватись з державного бюджету.

Ті технікуми і коледжі, які вирішили бути самостійними, будуть фінансуватись з обласних бюджетів (за рахунок державних субвенцій).»

  • Дякую народним депутатам за підтримку поправки і 297 голосів «За». Це є дуже вдалий компроміс, який дозволив запобігти катастрофічних наслідків і допоможе покращити ситуацію у сфері фахової передвищої освіти! - зазначив Співаковський.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину