Pik
Сьогодні, 17 Грудня 2018
15.06.2018
436
0

Технічна місія з КНР проінспектувала виробництво черешні на Херсонщині

Технічна місія з КНР проінспектувала виробництво черешні на Херсонщині

14 червня 2018 р. на Херсонщині у СТОВ «Енограй», що у Білозерському районі, працювала делегація технічної місії Китайської Народної Республіки, передає ПІК з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. 

Мета робочого візиту – оцінити систему державного контролю за виробництвом черешні на цьому підприємстві, аналізу її фітосанітарного ризику і подальшого відпрацювання проекту протоколу фітосанітарних вимог для експорту цієї продукції на китайський ринок.

snimok-sadi-4-500x371

За словами представників технічної місії КНР, згідно із законодавством цієї країни,а також Міжнародної Конвенції для імпорту фруктів з інших країн у Китаї діє певна процедура проходження всіх інспекцій. Тому, цього разу вони прибули до України, аби проінспектувати, як росте черешня, проаналізувати ризики, а також безпечність і можливість її постачання до Китаю.

З української сторони делегацію з КНР супроводжували представники Держпродспоживслужби України,  Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Китайські експерти оглянули черешневі сади СТОВ «Енограй». Фахівців з Піднебесної цікавила не тільки смакова цінність цієї культури, а, у першу чергу, як в господарстві здійснюються захисні заходи проти шкідників черешні, проти вишневої мухи, попелиці, щитівок та інших шкідливих організмів.

snimok-sadi-7png-500x406

Керівник СТОВ «Енограй» Максим Литвиненко і спеціалісти господарства відповіли на всі запитання, показали документацію, яку ведуть належним чином. Також, китайські експерти оглянули приміщення та холодильники для зберігання продукції. Поцікавилися наявністю тари і упаковки для неї, переробкою.

Як зазначили китайські експерти, технічна місія КНР в Україні наразі здійснюється завдяки ініційованій Держпродспоживслужбою України пропозиції провести інспекцію українського виробництва черешні для подальшого експорту до Китаю. Обидві сторони доклали максимум зусиль для того, аби цей візит відбувся. Таких позитивних зрушень вдалося досягти завдяки активній позиції Мінагрополітики України, Уряду КНР та посольств України та Китаю.

Також експерти з Піднебесної розповіли, що протягом останніх 10 років у Китаї хоча й нарощується виробництво черешні, проте її все ж таки недостатньо для насичення внутрішнього ринку. Отож, вона і донині вважається екзотичним фруктом, до того ж дороговартісним.

Наразі основними постачальниками черешні до Китаю є Америка, Чилі та Австралія. Є небезпідставні сподівання,що в недалекому майбутньому екзотикою і з українських садів смакуватимуть китайські споживачі, і своє чільне місце в експорті черешні до Піднебесної посяде херсонська черешня.

Для постачання наших продуктів на терени КНР нам необхідно виконати деякі умови з вирощування наших рослин, у тому числі і черешні. Представниками з Китаю були надані анкети для заповнення спеціалістами господарства. Наразі очікують на позитивний результат щодо допуску нашої черешні до КНР.

Довідково

СТОВ «Енограй» працює на Херсонщині, в Білозерському районі. Загальна площа під плодово-ягідними культурами становить майже 620 га. Тільки під черешнею тут 48 гектарів, з яких 28 га плодоносні. Впроваджено сучасні інтенсивні технології вирощування. Минулого, 2017 року, в «Енограї» зібрали 150 тонн черешні. Продукція класу Преміум плюс (плід 28 мм в діаметрі і більше) . Керівник господарства Максим Литвиненко каже, що на експорт до Китаю готовий запропонувати до 100 тонн черешні. Зараз господарство реалізує черешню на внутрішньому ринку області та за її межами., Цього року вперше буде постачати продукцію до Голландії

snimok-sadi-1-500x367

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину