Pik
Сьогодні, 10 Грудня 2019
15.02.2018
2011
1

Тариф за опалення - 44 гривні за «квадрат»

Тариф за опалення - 44 гривні за «квадрат»

Рахунки за послуги з опалення за січень 2018 роки від Херсонської ТЕЦ побили попередні рекорди. За один квадратний метр площі житла для будинків без теплолічильників він склав аж 44 гривні з копійками! Про це йдеться в матеріалі, надрукованому в газеті «Гривна» № 7 від 14 лютого 2018 року.

Так, січень дійсно був найхолоднішим місяцем цієї зими, але мороз стояв на вулиці приблизно тиждень. І ніхто не очікував, що це настільки відіб'ється на вартості опалення. Як підрахував один з з херсонців, що написав листа у редакцію газети, вийде, що, наприклад, за квартиру площею 60 квадратних метрів потрібно заплатити близько 2640 гривень! І це тільки за теплопослуги.

Ще одна читачка поскаржилася в газету, що пішла для звірки в абонслужбу ТЕЦ на початку лютого, уже сплативши за січень, і дізналася, що підприємство «заднім» числом встановило новий тариф на опалення. І теж назвала суму 44 гривні за квадратний метр.

Однак цей тариф - не новий. Вартість послуг на теплову енергію як ТЕЦ, так і «Херсонтеплстенерго», встановлена НКРЕ за наданими підприємствами розрахунками, залишилася тою самою. Нагадаємо, з 1 липня 2016 року для ТЕЦ тариф на послуги централізованого опалення, які надаються населенню, для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії становить 38,01 гривні за 1 квадратний метр площі на місяць в опалювальний період. Він діє і сьогодні.

Тариф для «Херсонтеплоенерго» з 29 листопада 2017 року - 26,95 гривні за квадратний метр площі. Але за січень 2018 року абонентам «Херсонтеплоенерго» теж доведеться заплатити вище встановленого усередненого тарифу - 31,31 гривні за квадратний метр.

В чому причина таких плаваючих розрахунків? Абоненти, можливо, забули, але тариф для будинків, не обладнаних приладами обліку тепла, теплопідприємства розраховують відповідно до постанови Кабміну від 30 жовтня 2015 року з урахуванням температури зовнішнього повітря. При розрахунку враховуються: відхилення фактичної місячної температури повітря від розрахункової, яка була врахована в установленому для підприємства тарифі, і відхилення фактичної кількості днів опалення за місяць від розрахункової кількості діб опалення. Споживачу ці складні формулювання мало про що говорять. Але суть така: кожен місяць тариф, за яким виконуються нарахування, може бути як вище, так і нижче встановленого.

Наприклад, в минулому опалювальному сезоні в січні 2017 року тариф ТЕЦ для будинків без лічильників склав 41,5 гривні за один квадратний метр, а в грудні 2016-го був 27 гривень. Оплата за грудень 2017 року теж була нижче встановленого усередненого тарифу (38,01 гривні) і склала 29 гривень за квадратний метр площі житла.

У «Херсонтеплоенерго» оплата за січень 2017 року у будинках без приладів обліку становила 39,59 гривні за квадратний метр. Тариф за лютий був 32,75 гривні. У нинішньому опалювальному сезоні в грудні 2017 року оплата була нижче встановленого усередненого тарифу (26,95 гривні) - 20,66 гривні.

Ось так «стрибають» тарифи теплопідприємства в залежності від погодних умов, причому на законних підставах. І, напевно, треба сказати спасибі нашій херсонській теплій зимі, інакше можна лише уявити, скільки б городянам довелося платити за тепло щомісяця!

До речі, в порівнянні з такими «нескромними» тарифами в будинках без лічильників у багатоповерхівках з приладами обліку тепла вартість теплопослуги ще «побожна». Наприклад, в Шуменському мікрорайоні Херсона є дев'ятиповерхівка, де тариф за січень склав всього 16 гривень з копійками. А середня вартість опалення в інших будинках з тепло лічильниками - 19-20 гривень за один квадратний метр житла.

Олена ШНАБСКАЯ, газета «Гривна» № 7 від 14.02.2018

 

Новини по темі

 

Коментарі

Читач, 15.02.2018
44 грн - это *опа. К счастью, мы платим около 15 грн ( дом в Таврический мкрн)

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину