Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
16.04.2018
1246
0

Так хто ж розбирає Будинок культури в Антонівці?

Так хто ж розбирає Будинок культури в Антонівці?

На сполох забила громада Антонівки. Люди обурені тим, що у селищі систематично, по цеглині, розбирається Будинок культури, який свого часу будував багатий і успішний радгосп «Янтарний», передає ПІК.

Більшість людей, які там працювали, мешкають якраз в Антонівці і пам’ятають, наскільки важливу роль у їхньому передмісті виконував Будинок культури. Добротна двоповерхова будівля, у ній був центр дозвілля селища, яке завжди славилося творчими особистостями.

У 90-х у «Янтарному» почався занепад, радгоспу стало не до концертів і кіносеансів. На дверях БК повісили замок, так би мовити, до кращих часів. Але кращі часи так і настали, будівлю спіткала сумна доля, осередок культури в ній так і не запрацював. Згодом спорожніла споруда почала втрачати вигляд: поступово зникли вікна, двері і все, що в середині.

Цікаво, що все це відбувалося буквально на очах місцевої влади – Будинок культури розташований на вул. Кримській 59, у кварталі від селищної ради. І виходить так, що з живої будівлі на руїну двоповерхівка перетворилася якраз за часів керування Антонівкою Ігорем Семенчевим. Певно, саме тому своє звернення, підкріплене сотнями підписів, люди адресували не селищному голові, а обранцям, які мешкають в Антонівці: депутату Херсонської обласної ради Юрію Рожкову та депутату Херсонської міської ради Галині Луговій.  

«Дуже просимо Вас, шановні Галино Леонідівно та Юрію Геннадійовичу, допоможіть достукатися до Антонівського селищного голови Семенчева І.І. в питанні відновлення Антонівського будинку культури, який розташований за адресою смт. Антонівка, вул. Кримська, 59. Кожне селище має право культурно розвиватися. Допоможіть відстояти нам, жителям, право бути культурно збагаченими, не зубожіти духовно», - йдеться у зверненні мешканців.

Сам Антонівський селищний голова Ігор Семенчев не раз запевняв перед громадою, що до розбирання Будинку культури не має жодного відношення, адже будівля перебуває на балансі Херсонської обласної ради.

Цікаво, але стрімкий демонтаж двоповерхівки по вул. Кримській розпочався якраз після чергового обрання селищним головою пана Семенчева. Кінець листопада 2015-го. Місцеві активісти викликають до Антонівки поліцію. Привід – бригада робітників, відкрито, серед білого дня, розбирає будівлю колишнього БК. За годину до приїзду правоохоронців селищний голова робить гучну заяву на камеру, на кшталт «до цього свавілля, кричущого беззаконня, ми не маємо жодного відношення, будівля на балансі селищної ради не перебуває».

Поліція, прибувши на місце, у свавіллі обіцяє розібратися, але вже у райвідділі активісти помічають інший тон, стає зрозуміло – розбиратися ніхто не буде. Демонтаж по вул. Кримській, який спричинив очевидний резонанс, і не лише в самій Антонівці, а й в обласному центрі, начебто припиняють. Та це, як кажуть, тільки для відведення очей. Насправді ж будинок культури як розбирався, так і розбирається, тільки тепер – більше ночами.

Лютий 2016-го, доля напіврозібраного БК зненацька стурбувала Антонівського селищного голову. Ігор Семенчев клопоче перед головою Херсонської обласної ради Андрієм Путіловим сприяти передачі будівлі у комунальну власність селищної ради. Але очільник облради вирішив у питанні спочатку розібратися: з чого б це раптом селищний голова зажадав у власність громади фактично руїну?

І от тоді-то до рук Андрія Путілова потрапляє цікавий документ, виявляється, у листопаді 2015-го Семенчев особисто дав дозвіл на демонтаж будівлі БК. Ось відповідь Антонівського голови керівникові такого собі ФОП Прилепська Ірина Вікторівна від 24.11.2015:

«Розглянувши Вашу заяву, виконавчий комітет Антонівської селищної ради не заперечує щодо проведення Вами будівельно-демонтажних робіт будівлі за адресою смт. Антонівка, вул. Кримська, 59 за умови дотримання чинного законодавства».

А буквально через тиждень, коли в Антонівці здійнявся скандал у зв’язку з розбиранням будівлі БК Семенчев заявляє, що ніякого відношення до цього свавілля не має!

Цікаво, що ще 11.07.12 Херсонська обласна рада прийняла рішення будівлю колишнього Будинку культури, який числився на балансі КП «Радгосп-завод «Янтарний» передати у власність територіальної громади селища Антонівка.

Нагадаймо, тоді при владі були регіонали, голова ОДА – Микола Костяк, голова облради – Віктор Пелих. Сам же Ігор Семенчев впіймався на хабарі і згодом втік у Молдову. Коли ж повернувся на Батьківщину, свою посаду втратив. За цікавим збігом обставин рішення облради виконано не було і будівля БК так і залишилася обласною власністю.

Але після свого обрання Антонівським селищним головою у 2015-му році одіозний Семенчев зробив вигляд, що цього факту не знає, і стрімко взявся за демонтаж двоповерхівки, ясна річ, чужими руками. ФОП, якому дав дозвіл селищний голова, підійшов до справи з усією «відповідальністю», почавши демонтаж з фундаментних блоків і даху, очевидно, щоб будівлю вже не можливо було відновити…

Після скандалу у ЗМІ, а також – виїзду на місце робочої групи ХОДА зрозумівши, що запахло смаленим і він ризикує отримати ще одну кримінальну справу, Семенчев різко стурбувався долею БК. Так з’явилося клопотання на голову облради Андрія Путілова… Але шила в мішку не утаїти, вже тоді випливає інформація, що Антонівського селищного голову цікавить винятково земля під Будинком культури, ліквідувавши приміщення, за неї можна зірвати непоганий куш. Йшлося про розподіл пирога на шість ласих шматків під індивідуальну забудову.

Схоже, свого плану фікс пан Семенчев не полишає і зараз, адже демонтаж колишнього Будинку культури триває, просто не так відкрито. А тим часом Антонівці немає де влаштовувати культурно-масові і спортивні заходи, не те, що вже фітнес-клуб створити, про який мріють місцеві, у пошуках кутка для репетицій побирається ветеранський колектив «Берегиня», створений у Кіндійці, а єдиним місцем для зборів антонівців залишається школа №21, до чого завжди з розумінням відноситься її директор Галина Лугова. Сама депутат зазначила, що відреагує на звернення представників Антонівської громади.

-Я вважаю, що ніякого нового будівництва не потрібно, фінансово це не доцільно, є ж величезна двоповерхова споруда, яка могла б прихистити і боксерів, а й атлетів, гімнастів, секцію з карате...Дійсно, як жителі пишуть і фітнес - клуб відкрили б. Я особисто займалася в цьому клубі танцями, коли ходила до школи, там був прекрасний зал з дзеркалами, а потім і справді, ходила на курси крою та шиття там же, і дискотеки відвідували, і кінофільми дивилися, і зачіски робили, там була й перукарня. Правда, люди, бачу теж ці добрі часи пам'ятають і хочуть відродження, а значить треба людей чути і допомагати.

Звернуся до селищного голови з ініціативою співпраці щодо позитивного вирішення питання, в разі необхідності, а така необхідність є, буду просити виділення субвенції з бюджету міста як депутат Херсонської міської ради, член бюджет комісії.

Будинок культури треба відродити і я робитиму все, що в моїх силах, навіть готова власними руками здійснити всі внутрішні, оздоблювальні роботи, обіцяю знайти спонсорів, які частково нададуть екологічно чисті матеріали декору, і люди теж вийдуть, допоможуть, хто столяр, маляр, штукатур..., - зазначила депутат Херсонської міської ради Галина Лугова.

Ситуацію прокоментував і Юрій Рожков, до якого також звернулися мешканці Антонівки.

-До мене багато звертається жителів, як Антонівки так і Кіндійки стосовно відродження будинку культури в Антонівці . Споруда збудована була в середині 80-х років і має всі проведені комунікації. І наше завдання - відбудувати цей будинок культури, жителі мають право культурно жити і розвиватися. Дійсно, люди чули і в зверненні зазначили, що є відновлені і бібліотека, і садок, і будинок культури в інших селищах. Тому й Антонівка має не відставати.

Планую звернутися до селищного голови з цього питання, буду звертатися до Херсонської обласної ради щодо фінансування, до Херсонської міської ради, до народних депутатів щодо забезпечення фінансування з фонду регіонального розвитку. Ви знаєте, що один проект вже нам вдалося реалізувати це - сучасний стадіон на базі 18 школи, тому я тільки "за". Лише разом ми зможемо здійснити багато доброго для людей, - зазначив депутат Херсонської обласної ради Юрій Рожков.

Цікаво, як на такі плани впливових депутатів відреагує сам Семенчев? Не дивно, якщо «примажеться» до ініціативи відродження Будинку культури, адже «примазуватися» до чиїхось ідей, а ще – перекручувати ситуацію з ніг на голову дуже вже в його стилі. Наприклад, знищивши лісосмугу під Антонівкою, вже згодом селищний голова висаджував там дерева…

Тамара Тутченко

 антоновка

2_1

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину