Pik
Сьогодні, 14 Грудня 2018
24.10.2018
248
0

Суд залишили під вартою керівника “РИА Новости-Украина”

Суд залишили під вартою керівника “РИА Новости-Украина”

Херсонський апеляційний суд залишив підозрюваного в державній зраді керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського під вартою. Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 23 жовтня, повідомляє  ПІК з посиланням на Укрінформ.

«Апеляційні скарги захисників... в інтересах підозрюваного Вишинського залишити без задоволення, ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 6 вересня 2018 року щодо підозрюваного Вишинського Кирила Валерійовича про продовження строку тримання під вартою - без змін», - оголосив ухвалу суду суддя-доповідач Ігор Красновський.

Дана ухвала Херсонського апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Сторона звинувачення просила суд залишити ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду щодо Кирила Вишинського без змін.

У свою чергу, захист просив звільнити Вишинського від тримання під вартою. Зокрема, один з його адвокатів Андрій Доманський запропонував у своїй заяві до суду передати Кирила Вишинського йому на поруки.

Вишинський лякає суддів, що через нього можливі проблеми

Підозрюваний у державній зраді керівник "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський під час судового засідання, натякнув суддям на те, що у майбутньому вони можуть опинитися у дуже неприємній ситуації.

"Ми знаємо прізвище судді Вовка, ми знаємо прізвище судді, який судив Тимошенко у Печерському суді. Політична кон'юнктура змінюється, і люди, які приймають неправосудні рішення, потім опиняються у дуже неприємній ситуації", - сказав Вишинський.

За його словами, це важливо пам'ятати, "оскільки досвід це, напевне, найголовніше, що у людському житті дозволяє у подальшому не здійснювати помилок".

Адвокат сказав, коли Вишинському можуть продовжити арешт

Наступне судове засідання у справі керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, якого взято під варту за підозрою у державній зраді, слід очікувати вже найближчим часом.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповів адвокат Кирила Вишинського Андрій Доманський після закінчення судового засідання.

"За Кримінально-процесуальним кодексом, не менше ніж за 5 днів вони (сторона обвинувачення - ред.) повинні подати клопотання, а отже, я так думаю, що ми побачимось в суді першої інстанції (Херсонському міському суді - ред.) ще у жовтні місяці, 30 чи 31. Тобто, десь, швидше за все, 30-31 жовтня буде вже подано клопотання до суду, а відразу, до кінця наступного тижня, буде розглянуто клопотання про або продовження (тримання під вартою - ред.), або заміну (іншим запобіжним заходом - ред.)", - розповів Доманський.

Як зазначив адвокат, у випадку, коли таке клопотання не надійде до Херсонського міського суду, то тоді 4 листопада 2018 року Вишинського мають звільнити з-під варти.

Адвокат хоче, аби за Вишинським постійно наглядали лікарі

 Захист керівника "РИА Новости Украина" хоче, щоб Кирило Вишинський постійно знаходився під наглядом лікарів.

"Людина, яка перебуває у місцях позбавлення волі, зокрема в СІЗО, дещо обмежена в своїх правах. Тому ми намагаємось, щоб його (Вишинського - ред.) права не були обмежені, і він міг повністю дотримуватися всіх порад лікарів, і також постійно бути під наглядом лікарів", - розповів Доманський.

За його словами, на даний час Вишинський потребує обстеження "відповідних лікарів з певних галузей". Але чи задоволено клопотання щодо його додаткових медичних обстежень, яке подала сторона захисту, наразі невідомо, заявив адвокат.

Що ж стосується нинішнього загального стану здоров'я Вишинського, то, як заявив Доманський, посилаючись на слова свого підзахисного, "зараз він себе почуває стабільно"

Як повідомляв Укрінформ, 15 травня 2018 року прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з СБУ у рамках кримінального провадження за фактами розв'язання Російською Федерацією агресивної війни в інформаційній сфері в Україні і державної зради провела обшуки в редакції порталу "РИА Новости Украина", а також за адресами проживання осіб, які організовували і забезпечували його діяльність.

За результатами слідчих дій отримано докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі "РИА Новости Украина", містить заклики, направлені на шкоду суверенітету, територіальній цілісності і недоторканності України, державній і інформаційній безпеці. Керівнику порталу "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському було оголошено про підозру в держзраді і він був затриманий.

16 травня Вишинського етапували з Києва в Херсон, де знаходиться офіс української прокуратури АР Крим, яка веде його справу. Термін арешту Вишинського було продовжено до 13 вересня. Пізніше арешт Вишинського продовжили до 4 листопада.

 Як раніше передавав ПІК, розгляд скарги захисників Кирила Вишинського в Апеляційному суді перенесли.

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину