Pik
Сьогодні, 13 Грудня 2018
Гаряча новина
01.03.2018
5330
0

Суд визнав беззаконня Владислава Мангера: що далі?

Суд визнав беззаконня Владислава Мангера: що далі?

Херсонський міський суд визнав протиправним рішення сесії Херсонської обласної ради, яким було звільнено з роботи директора комунальної установи «Спорт для всіх». Феміда розпорядилася поновити Сергія Ротоноса на посаді, а також виплатити йому 56 тис. гривень за вимушений прогул.

Про це під час прес-конференції у «Новому дні» розповів сам пан Ротонос. Свій виступ спікер розпочав з демонстрації архівного відео. 23 грудня 2016 року, сесія обласної ради. Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв звертається до депутатів не приймати незаконного рішення, бо великий шанс, що його оскаржать у суді. Йдеться про наміри звільнити директора КУ «Спорт для всіх», підпорядкованої облраді. Тоді обранці прислухалися до очільника області і питання, яке, до речі, любіював особисто голова обласної ради Владислав Мангер, підтримки не знайшло. Але вже через тиждень, 29 грудня, ті ж самі депутати свою думку змінюють і таки позбавляють роботи директора «Спорт для всіх». Свій вердикт обласні парламентарі аргументують тим, що директор комунальної установи прогулював роботу! Серйозне звинувачення ініціатори звільнення підкріпили актами про відсутність посадової особи на робочому місці. До КУ «Спорт для всіх» комісія з представників виконавчого апарату обласної ради приходила двічі. Одного разу її особисто супроводжував голова постійної комісії облради з питань культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, культурно-туристичної діяльності Володимир Шадрін, який, треба ж тобі, з одіозного депутата – фігуранта низки скандалів із захопленням комунальної власності і т.д. враз перетворитися на ярого борця зі злісними порушниками гзоту! Далі – більше, наступного разу інспекція навідалася вже додому до Ротоноса. За місцем мешкання об’єкта перевірки не виявилося, а сусіди сказали, що нічого підписувати не будуть. Так директор «Спорт для всіх», який за 12 років, скільки був на посаді, не отримав жодної догани чи хоча б зауваження, заробив собі справжню ганьбу. Чи треба пояснювати, що означає звільнення за статтею та ще й для керівника? Та з такою «рекомендацію» тебе вже нікуди не візьмуть на роботу, це фактично «вовчий білет». Цікаво, що сам Сергій Ротонос наявність прогулів заперечив, надавши суду відповідні докази. З’ясувалося, що під час першого візиту перевіряльників директор КУ «Спорт для всіх» перебував у відрядженні у столиці, про що є відповідні документи і навіть залізничні квитки на зазначену дату до Києва і у зворотному напрямку. Вдруге за адресою, де знаходиться комунальна установа, Ротоноса не застали, бо він разом з підлеглими був зайнятий підготовкою щорічної церемонії відзначення кращих спортсменів року «Спортивне сузір’я Херсонщини» і перебував у театрі ім. М. Куліша, що підтвердили свідки. Коли ж «прогульника» намагалися заскочити на гарячому вдома, він був у лікарні – довідка про те, що Сергій Ротонос більше тижня лікувався в одній із медустанов Херсона, додається.

То ж не дивно, що з такими доводами, а ще свідченнями самих учасників одіозної перевірки, які плуталися й навіть не могли пригадати, де й коли складалися згадані акти і хто їх підписував, суд і визнав незаконним рішення обласних депутатів.

сергей ротонос

Під час прес-конференції «реабілітований» Сергій Ротонос помітно нервувався, але дав зрозуміти, що депутатам «не подарує». І не тільки тому, що це його права були порушені. Просто подібних інцидентів з боку голови профільної депутатської комісії Шадріна, які знаходять потужну підтримку голови обради Мангера, вже порядком назбиралося і якщо на це не звертати увагу, беззаконня стане нормою для парламентарів Херсонщини. Спікер заходу спробував розкрасти по полицям, в чому й де були не праві депутати та посадові особи виконавчого апарату обласної ради.

-Приблизно 6 посадових осіб місцевого самоврядування та депутат обласної ради абсолютно спокійно, не боючись, що порушують посадові інструкції та законодавство, просто ставлять свої підписи і складають документ, який невдовзі призведе до юридичних наслідків, зокрема, матеріальних втрат. А це, між іншим, десь 10% від загального складу всього виконавчого апарату обласної ради, - зазначив Сергій Ротонос.

Ініціатор прес-конференції здивований, що перед тим, як прийняти рішення про звільнення директора комунальної установи, депутати чомусь не захотіли заслухати начальника управління молоді та спорту Херсонської ОДА - а що він думає про роботу КУ «Спорт для всіх»? А от якби думкою керівника профільного підрозділу хтось таки поцікавився, він би розповів і про відрядження, і про лікарняний пана Ротоноса, роботу якого безпосередньо контролює.  

-Жоден із 36-ти депутатів не запропонував заслухати начальника профільного управління, який керує спортивною галуззю, це повноваження делеговані законом про обласні адміністрації. Цей орган виконавчої влади безпосередньо здійснює контроль і володіє ситуацією, що було зроблено за певний проміжок часу комунальним закладом. Ми впевнені, що всі депутати, кваліфіковані, освічені, грамотні люди, серед них немало керівників підприємств, тобто, це помилка не випадкова, хоча деяких деталей вони, звісно, могли не знати, - зауважив Ротонос.

При цьому цікаву позицію зайняв голова Херсонської обласної ради. Саме Владислав Мангер, який займає одну ключових посад в регіоні, вимагав особистих пояснень від Ротоноса стосовно його прогулів, а тих насправді, як виявилося, не було. Невже телефонограми з ЦУ терміново доповісти про те, хто і де прогулює роботу – це рівень голови обласної ради?... Між іншим, Сергій Ротонос не перший представник спортивної галузі області, кого з посади звільняють за особистої директиви Владислава Мангера. Не інакше як кадровим каламбуром можна назвати те, що свого часу пережило та, певно, й досі переживає Вище училище фізичної культури. Заради крісла під свого протеже - одіозного Валентина Суха очільник обласної ради підписує розпорядження про звільнення директора ВУФК Н. Денисової. Останню прибрали шляхом тих самих актів про прогули. Всі навкруги говорять про незаконність рішення, яке оскаржується у суді, але на це ніхто не зважає. Сух продовжує «рулити» навчальним закладом.

-Між випадком, який стосується мого звільнення, і, не побоюся цього слова, захопленням училища фізичної культури, минуло десь два тижні. Є висока вірогідність того, що в актах фігурували ті ж самі прізвища і взагалі схема дуже схожа. Але якщо в першому випадку був судовий спір із залученням документів, то тут все було залишено на самоплин, - говорить Сергій Ротонос.

Тим часом Шадрін і Ко, заручившись особистою підтримкою голови обласної ради, продовжують закривати очі на відвертий кримінал у ДЮСШ №2, підпорядкованій облраді. Нагадаймо, у 2016 році головний бухгалтер навчального закладу вкрала майже 200 тис. грн. Зникнення бюджетних асигнувань виявив тодішній начальник управління молоді і спорту ОДА Юрій Семченко. І оскільки жодні перевірки керівництво ДЮСШ до себе не пустило, було прийнято рішення запитати документи в банківській установі, щоб побачити, як розподіляються кошти. Відповідь ошелешила , у профільному управлінні звернулися до правоохоронців. За фактом зникнення коштів відкрили кримінальне провадження. Судове розслідування з’ясувало, що головний бухгалтер ДЮСШ через фіктивного бухгалтера перераховувала собі близько 25 тис. гривень зарплатних коштів. Зрештою головбуха засудили, а гроші повернулися на рахунок спортшколи. Але потім вони знову кудись зникли. Держаудитслужба протягом чотирьох місяців намагалась провести перевірку в ДЮСШ №2, але до документів її співробітників не допустили…

-Куди ж поділися майже 200 тисяч? – це питання постійно піднімав Юрій Семченко, тепер вже екс-начальник управління фізичної культури та спорту. Історія завершилася тим, що його просто було звільнено з посади. Ми розуміємо, що це попередження наступному начальнику обласного управління, щоб він не цікавився, куди зникають гроші. Вражає інше - хто покриває оборудки у школі! При тому, що бухгалтера засуджено, що зафіксовані порушення бюджетного законодавства у ДЮСШ №2, Херсонська обласна рада відправляє звернення до Міністерства молоді та спорту про те, який же чудовий це заклад і як добре він може працювати! Замість спроби розслідувати і знайти, хто ж вкрав 200 тисяч, облрада говорить – все добре і не чіпаємо цю школу, - розповідає Ротонос.

Саме заради того, щоб про оборудки в обласній раді знала громада, ще минулого року, після того, як сам став жертвою депутатського свавілля, Сергій Ротонос створює громадську організацію «Спорт для всіх. інфо», до якої увійшли спортсмени, тренери та громадські діячі. Організація заявила про початок моніторингу ситуації у спортивній галузі Херсонщини, і що вручатиме її нерадивим представникам «червону картку» – як дискваліфікованим гравцям у футболі та хокеї.

-Завдяки тому, що були постійні зустрічі, спілкування, тобто ми дійшли до кожного спортсмена і тренера, багато хто зрозумів, що в першу чергу треба виконувати норми закону і не піддаватися на провокації та примітивні маніпуляції. Ми вважаємо, що перший рік у громадської організації «Спорт для всіх. Інфо» успішний.

Наразі громадська організація готує наступну акцію, вона називатиметься «Допоможемо Владиславу Мангеру припинити беззаконня виконавчого апарату обласної ради». Активісти збираються адресувати голові облради офіційне звернення з вимогою створення робочої групи для розслідування інциденту з незаконним звільненням директора КУ «Спорт для всіх», до якої мають увійти депутати та посадові особи виконавчого апарату облради. Комісія також має перевірити, чим комунальна установа займалася в 2017 році, адже, як відомо, після зміни керівника результативність «Спорт для всіх» відчутно впала. Про що не раз у свої зверненнях до голови обласної ради В. Мангера наголошував голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, але це так і залишилося поза увагою. Друге вимога до Мангера – з’ясувати, за які такі заслуги «Спорт для всіх» періодично отримує по 15-20 тис. премій - дана інформація є у відкритих джерелах. Також, за словами Сергія Ротоноса, після його звільнення на роботу до комунальної установи прийняли кількох офіційних помічників депутатів обласної ради. То, виходить, бюджет тепер ще персональну свиту обранців утримує. Сама ж комунальна установа «Спорт для всіх» сьогодні тулиться у роздягальнях ВУФК…

-Будемо просити Владислава Мангера виселити звідти цю організацію і в майбутньому передати її на баланс фізкультурно-спортивного комплексу «Палац спорту», статут якого повністю дублює типове положення КУ «Спорт для всіх».

Крім того, громадська організація «Спорт для всіх. інфо» ініціюватиме проведення тренінгів для депутатів та представників виконавчого апарату Херсонської обласної ради. Обранцям та чиновникам хочуть влаштувати законодавчий лікбез, аби не приймали рішень, які можуть мати сумні наслідки для громади.

-Для тренінгу будуть запрошені кращі спеціалісти, кандидати наук з питань державного управління, для депутатів це буде безкоштовно. Відповідний лист до обласної ради громадська організація направить на початку березня. Перелік питань – вивчити функції та завдання органів виконавчої влади, функціональні обов’язки держслужбовця, депутата місцевої влади, законодавство про місцеві державні адміністрації і про місцеве самоврядування в Україні. Це треба хоча б поверхово знати, щоб не дозволяти собою маніпулювати, - зазначив Сергій Ротонос.

Також організація планує звернутися до правоохоронних органів з метою відкриття кримінального провадження щодо розслідування обставин підготовки рішення про звільнення директора КУ «Спорт для всіх», яке мало юридичні наслідки та спричинило матеріальні збитки обласному бюджету. Депутати та ті, хто виконують їхні ЦУ, часом незаконні, мають усвідомити – за свої рішення слід відповідати.

Сам Сергій Ротонос до виконання обов’язків поки що не приступив, адже роботодавець, себто обласна рада, до нього досі не зверталася. Очевидно там готуються до апеляції.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину