Pik
Сьогодні, 14 Октября 2019
31.01.2018
962
0

Суд не зміг поставити крапку у справі мера Скадовська

Суд не зміг поставити крапку у справі мера Скадовська

Гучна апеляція розглядається у в Апеляційному суді Херсонської області, передає сайт "24 канал". Як вже повідомляв ПІК, активісти прийшли під Апеляційний суд підтримати мера.

Апеляційну скаргу подав міський голова Скадовська Олександр Яковлєв, якого постановою районного суду від 28.12.17 на цілий рік відсторонено від посади. Так суворо Феміда вирішила покарати мера за його порушення всього на 1167 гривень. Саме на таку суму протягом року Скадовська мерія придбала канцтоварів, тощо у магазині, який належить дружині мера. Загалом відколи Яковлєв на посаді міського голови, мерія закупила «канцелярії» більш, ніж на 100 тис. гривень, з них – менше 2 тисяч, тобто, не вище 2%, були отоварені у крамниці Яковлевої.

Читайте також: Віталій Булюк готує зміну влади у Скадовську

Але цього виявилося достатньо депутату міської ради Ользі Бутенко для того, щоб звернутися до поліції. Так з’явилися ті самі чотири протоколи про корупційні діяння Скадовського міського голови – 83 грн., 126 грн., 218 грн. та 740 грн. За ними Яковлев заплатив штраф, утричі більший за саму суму закупок, та, схоже, суть була зовсім не у грошових санкціях, а в тому, щоб мера з посади прибрати…

Як зазначають мешканці Скадовська, а їх більше сотні прибуло на підтримку мера до Апеляційного суду, Яковлєв подобається далеко не всім, бо на те є причини.

- Він неугодний багатьом колишнім депутатам, тим людям, які змогли різноманітними схемами привласнити комунальну власність і зараз виводяться на чисту воду. Дуже багато незаконних оборудок було в місті. Люди, які стоять за цими оборудками і схемами, і хочуть зараз зняти мера, - зазначила мешканка Скадовська Олена Дмитренко.

У самому залі суду свою позицію оголосила обласна прокуратура. Там переконані, що апеляція Яковлєва має бути відхилена і оголосили свої заперечення.

- Вважаємо, що постанова суду першої інстанції винесена з додержанням вимог статті 30, 245, 280 та 285 кодексу України про адмінправопорушення, а доводи апелянта є необгрунтованими… З 21.06.2017 по 21.06.2018 Яковлєв вважається особою, яка була піддана адміністративному стягненню за вчинення адмінправопорушень, пов’язаних з корупцією за ч.1 та ч.2 ст. 172.7. На час складання протоколів про адмінправопорушення №156, 157, 158, 159 від 5 грудня 2017 року відповідно до статті 39 КУПАП Яковлєв вважався таким, що був підданий адміністративному стягненню протягом року за провопорушення, - заявив представник обласної прокуратури Віталій Гончаров.

Натомість захист Олександра Яковлєва, який представлений одразу кількома адвокатами, зокрема, зі столиці, наполягає на тому, що відсторонення Скадовського міського голови від виконання обов’язків нічим не обгрунтоване, адже адмінправопорушення, в яких він фігурує, надто малозначні для такого покарання. Крім того, адвокати просять Феміду звернути увагу на деякі обставини, за яких були придбані канцтовари для мерії:

- Ці товари були необхідні міській раді і придбані по ринковій ціні, у єдиного постачальника цих товарів у Скадовську. Це оснастки для печатки, штемпельні подушки і т.д., що потрібно бухгалтерії для щоденної роботи, в іншому випадку за цими товарами треба було їхати в Херсон, витрачати на це ще додатково кілька тисяч гривань. То треба було так діяти? Але прокуратуру це не цікавить, вони просто говорять, що він придбав товари в магазині, що пов'язаний з його дружиною, і це означає, що не треба більше нічого з’ясовувати, бо є значне порушення. Ми вважаємо, що порушення є достатньо малозначними як для рішення про відсторонення з посади,- зазначив адвокат мера Скадовська Кирило Юхно.

У суді мали виступити свідки, які були готові повідати про обставини придбання тих самих канцтоварів, але до їх заслуховування так і не дійшло.

Суддя повідомив, що йому необхідно вивчити ще додатково документи за справою, а міського голову Скадовська, який на час розгляду апеляції залишається на посаді, зобов’язав надати суду довідки про засідання сесії міської ради, які могли проходити у період, коли було зроблено вже згадані закупівлі канцтоварів.

При тому, що сам Яковлєв заявив, що точно знає – протягом зазначеного періоду сесій не було. Наступне судове засідання за даною апеляцією призначене на 20 лютого. Скадовчани, які увесь час, доки засідав суд, чекали перед фасадом будівлі Феміди, пообіцяли знову приїхати до Херсона й підтримати свого міського голову. Люди вважають, що Яковлев не корупціонер, він просто став жертвою замовних переслідувань.

Читайте також: Мера Скадовська намагаються позбутися 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину