Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2019
25.07.2016
185
0

Створення Великокопанівської об'єднаної громади: процес триває

Створення Великокопанівської об

Робоча група Олешківської райдержадміністрації продовжує зустрічатися з громадами Олешківського району, аби обговорити питання добровільного обєднання територіальних гомад, повідомляє прес-служба ХОДА. 

На цей раз зустріч відбулась з активом громад сіл Подо-калинівка, Стара Маячка та Абрикосівка.

В ході зустрічі обговорювалося питання про утворення, відповідно до Перспективного плану об'єднання територіальних громад, Великокопанівської об'єднаної територіальної громади, до якої планується входження вищезазначених населених пунктів.

Так, перший заступник голови райдержадміністрації Костянтин Буганов та представник офісу реформ Наталія Возаловська зупинилися на основних моментах положень законодавства щодо децентралізації, переваг об'єднаних самодостатніх громад, спроможних надавати людям на місцях весь спектр необхідних соціальних та інших послуг. На зустрічі відзначили, що результатом процесу об'єднання повинно стати утворення таких громад, які матимуть фінансову можливість утримувати інфраструктуру, створювати умови для власного розвитку та підвищення економічної спроможності.

Звертаючись до громадськості, перший заступник голови райдержадміністрації Костянтин Буганов зауважив:

"Децентралізація - це, в першу чергу, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Внаслідок реформи децентралізації, громади отримають повноваження, а під повноваження - необхідні ресурси. Органи місцевого самоврядування відповідатимуть за шкільну та дошкільну освіту, охорону здоров'я первинного рівня (амбулаторії, поліклініки), заклади культури, благоустрій та багато інших важливих повсякденних питань. Та головне - контроль за владою на місцях будуть здійснювати самі люди".

Під час активного обговорення у залі, головою Великокопанівської сільської ради Валентиною Костенко було зауважено, що розуміє, нове завжди відлякує, але від цього нікуди не подінешся і не втечеш, а якщо хочемо жити добре, то повинні на себе брати відповідальність і скористатися наданими можливостями.

Учасників зустрічі цікавили питання оптимізації мережі навчальних закладів, функціонування лікувальних закладів, перспективи ремонту доріг, земельні питання інше. Обґрунтовані відповіді та роз'яснення були надані на всі питання, які турбували громадян.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину