Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
29.03.2019
1699
0

Конфлікт навколо створення нацпарку «Кам'янська Січ»

Створення Нацпарку «Кам’янська Січ» відклали

Голова Херсонської ОДА ініціював звернення до Президента України стосовно призупинення розгляду питання про створення Національного парку «Кам'янська Січ» на території Бериславського району.

Як йдеться у зверненні до Президента, прийнято рішення створити робочу групу, яка повинна вивчити ситуацію і провести роз'яснювальну роботу з місцевими жителямі, які виступають проти створення нацпарку. Процес планується завершити влітку цього року.

28 березня відбулася акція протесту жителів Новорайської ОТГ проти створення парку. Підтримати селян приїхали представники Нацкорпусу.

- У січні Уряд схвалив проект наказу Президента про створення на терирорії Бериславсього району національного природного парку "Кам’янська Січ".

Сільскогосподарські угіддя включили у межі майбутнього парку.

Громада стурбована і обурена (воно і зрозуміло).

Люди декілька раз збиралися на акції, запрошуючи представників Херсонської облради до діалогу. Облрада проігнорувала ці акції.

Жителі Бериславсього району звернулись до Національного Корпусу - Херсон з проханням допомогти захистити свої інтереси. Нацкорпус разом із Національні Дружини Херсон та місцевими мешканцями перекрили дорогу на перехресті між селами Новорайськ та Червоний Маяк. І тут виявилось, що... сільскогосподарські угіддя помилково⁉ включені у межі майбутнього парку (цікаво, хто там помилився).

Ось так, - йдеться на сторінці Нацкорпусу у соцмережі Фейсбук.

Натомість херсонці у більшості своїй обурюються відтермінуванням прийняття рішення щодо створення нацпарку, мовляв, мешканці зажди проти чогось нового, з ними не раз розмовляли, але людей хтось підбурює, а це заважає створювати робочі місця та набуттю статусу для цієї території. Є й такі дописувачі, що кажуть: треба серьйозно підійти до розмежування земель, щоб не зачепити інтереси селян, бо парк в деякій мірі обмежує.

У своїх коментарях голова ХОДА Андрій Гордєєв запевнив, що нічого страшного у проведенні перемовін та підготовці до створення нацпарку нема, мовляв, треба порозумітися з місцевим населенням, причин терміново створювати парк немає.

1

2_1

3

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину