Pik
Сьогодні, 16 Червеня 2019
02.06.2019
300
0

Стали відомі подробиці про загиблих у колекторі каналізації

Стали відомі подробиці про загиблих у колекторі каналізації

Як повідомляє «Новий день» звичайний робочий день приніс горе та біду у село Східне Білозерського району Херсонщини, передає ПІК.

Двоє людей віддали свої життя за ніщо! У нитці колектору, який відводив стоки з місцевої птахофабрики підприємства «Авангард», сміття перекрило трубу. Працівник поліз до колодязя, аби усунути «корок», і надихався клоачними газами. Отруївшись, він упав донизу, і постраждалого намагався витягти охоронець. Але з ним повторилося те саме: вдихнувши кілька разів токсичного «коктейлю», він також втратив свідомість, і загинув. Хто винен у смерті двох людей, котрі опинилися у імпровізованій пастці без жодних засобів захисту, ще належить встановити. І це буде непросто.

— У день, коли стався нещасний випадок, ми не отримали від дирекції птахофабрики письмового повідомлення про нього. А без цього документу не можна починати перевірку з виїздом на підприємство. Тож поки незрозуміло, чи були загиблі штатними працівниками птахофабрики, і чи є доля провини її керівників, — пояснює начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлім.

Автору цих рядків вдалося вийти на контакт із очевидцем трагедії – начальником відділення Аварійно-рятувального загону спецпризначення, лейтенантом цивільного захисту Ігорем Буркотом. І от що Ігор Андрійович розповів «Новому дню».

— До приїзду нашого відділення свідки встигли самостійно дістати з колодязю старшого оператора очисних споруд. Та 46-річний постраждалий уже не приходив до тями, і медики не  змогли його врятувати. Загиблий батько трьох дітей мешкав у Східному. Звістка про його смерть облетіла село, і до колектору прибігли його дружина та матір. Коли дружина зрозуміла, що втратила чоловіка, їй також стало зле, і їй також знадобилася допомога лікарів, — говорить лейтенант Ігор Буркот. – Тіло 44-річного охоронця довелося витягати з каналізаційного колодязю рятувальникам АРЗСП. Однак його діаметр виявився завузьким, аби досередини драбиною могла пролізти людина в ізолюючому костюмі, та з кисневим балоном за спиною. Тож рятувальника підключили до балона, але подавати його довелося окремо – на міцній линві. Вже тоді ми звернули увагу, що на загиблих не було ніякого захисного екіпірування: ані респіраторів, ані робочих комбінезонів. Тільки звичайні штани та футболка, а в іншому випадку сорочка.

Здавалося б, саме тим, хто обслуговує підземні комунікації, як нікому іншому має бути відомо: на дні трубопроводів часом може накопичуватися клоачний газ. Знаходитися в такому середовищі без засобів захисту смертельно небезпечно. Тим не менш, чи не щороку у каналізації, трубопроводах зрошувальних систем, підвалах гинуть або травмуються ремонтники та комунальники, котрі ризикують спускатися туди або в звичайнісінькому робочому одязі, або в якихось подертих протигазах ще часів СРСР. Тому правоохоронцям ще належить з’ясувати, чи мав у своєму розпорядженні засоби захисту загиблих оператор очисних споруд зі Східного. А якщо мав, то чому не використав. І вже тоді робити висновки, чия безвідповідальність призвела до трагедії.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину