Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2020
26.06.2019
1206
0

Стали відомі перші підсумки організації і проведення ЗНО в 2019 році у Херсонській області

Стали відомі перші підсумки організації і проведення ЗНО в 2019 році у Херсонській області

Організація та особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році.

 Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року тривала з 05 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти повинні були зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Під час періоду реєстрації у Херсонській області працювало 7 консультаційно-реєстраційних пунктів (Херсон, Нова Каховка, Велика Олександрівка, Гола Пристань, Генічеськ), які надавали консультаційну та технічну допомогу випускникам навчальних закладів системи загальної середньої освіти минулих років, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які здобудуть повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, а також випускникам поточного навчального року (у разі потреби).

За підсумками реєстрації та участі у сесіях ЗНО маємо наступні цифри:

 

Предмети ЗНО

Кількість зареєстрованих

Кількість учасників ЗНО

%

явки учасників

Математика

4506

4360

97

Українська мова і література

9678

9380

97

Іспанська мова

7

5

71

Німецька мова

36

31

86

Французька мова

15

15

100

Англійська мова

2198

2088

95

Фізика

613

562

92

Історія України

6593

6342

96

Біологія

2716

2558

94

Географія

1867

1762

94

Хімія

385

335

87

 

За підсумками реєстрації була розроблена мережа пунктів тестування для проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування відбулися в округах ЗНО, які працювали на базі начальних закладів м. Херсон, м. Олешки, м. Гола Пристань, м. Нова Каховка, м. Каховка, м. Берислав, м. Генічеськ, смт. Велика Олександрівка, смт. Чаплинка. Загалом на сесіях зовнішнього оцінювання в 2019 році в Херсонській області працювало 42 пункти тестування, де було залучено близько 2000 педагогічних та науково-педагогічних працівників області.

Через збільшення кількості учасників виникла потреба у залучені нових пунктів тестування. З метою ротації та для раціонального розподілу учасників, у 2019р. Херсонським регіональним центром оцінювання якості освіти було залучено 7 нових пунктів тестування.

Особливістю ЗНО-2019 було те, що результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ–початок ХХІ століття) та одного з предметів на вибір учня зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2019 року.

2019 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики або історії України (період ХХ–початок ХХІ століття) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійної та вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цих предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО мав право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

         Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі загальної середньої освіти, відбулося з 21 травня до 13 червня 2019 року.

         У 2019 році тести ЗНО для більшості предметів були однорівневі. При проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов передбачено використання предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного.

         Продовжуючи практику 2018 року, в 2019 - сертифікаційна робота з іноземної мови містила частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин.

         В процесі проведення основної сесії ЗНО-2019 були зафіксовані певні порушення процедури проведення та різного рівня нестандартні ситуації. Найбільш характерними порушеннями учасниками процедури проведення ЗНО були наявність мобільних пристроїв, друкованих, рукописних матеріалів, засобів зчитування та збереження інформації.

 
Визначення результатів та перші підсумки ЗНО-2019

        Для визначення результатів ЗНО-2019 з кожного предмета було встановлено «пороговий бал». При Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти було створено експертні групи, що працювали над виробленням регіонального «порогового балу». Загалом було залучено 86 педагогічних та науково-педагогічних працівників, які за технологією Ангофа визначали рівень знань мінімально підготовленого абітурієнта.

         За допомогою даних визначених експертними групами в дев’яти регіональних центрах, в Українському центрі оцінювання якості освіти із застосування методів Беука, були визначені кінцеві порогові бали для учасників з усієї України.

         В три етапи здійснено опрацювання і оприлюднення результатів. Результати останньої групи предметів розміщено на персональних сторінках учасників та в кабінетах керівників навчальних закладів 22 червня.

         В разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета, незгоди з рішенням щодо анулювання результату учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право подати апеляційну заяву щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Таку заяву подають до Українського центру протягом 5 календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета (сесії).

          За першими результатами ЗНО-2019 двоє учасників з м. Херсона отримали по 200 балів з математики – це вихованці Херсонської гімназії №3 Херсонської міської ради та Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №31 з поглибленим вивченням історії, права та іноземних мов Херсонської міської ради.

Додаткова сесія ЗНО-2019

         У 2019 році додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 26 червня до 12 липня. За результатами реєстрації та розгляду справ регламентною комісією Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти – учасниками додаткової сесії у Херсонській області стали 88 осіб.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину