Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
12.01.2018
8902
0

«Спорт для всіх» чи для депутата Шадріна?

«Спорт для всіх» чи для депутата Шадріна?

29 грудня 2016 року за ініціативи депутата Шадріна Херсонська обласна рада звільнила з посади директора комунальної установи «Херсонський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Звільнила і звільнила. Адже абсолютній більшості депутатів байдуже, що далі буде з організацією, оскільки вони не несуть жодної відповідальності за своє голосування.

Читайте також: ТОП – подій 2017: про бюджетні кошти та спорт

На відміну від депутатів з їх представницькими функціями, в обласній раді існує виконавчий апарат, де працюють посадові особи місцевого самоврядування, які мають відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій та, у зв’язку з цим, несуть відповідальність за свої дії. У 2016 році їх (посадових осіб) було понад 50, а на початок 2018 року - вже понад 60 осіб.

Аналізуючи їх функції, можна виділити основні. Це обслуговування депутатського корпусу, підготовка і проведення постійних депутатських комісій та сесій обласної ради. Тобто, розуміти, як працюють та, відповідно,  як управляти комунальними закладами області виконавчий апарат обласної ради не знає та не вміє, оскільки вже понад 20 років всі виконавчі функції на обласному рівні, в тому числі і управління комунальними закладами, належать до повноважень структурних підрозділів обласної державної адміністрації. 

Читайте також: Чи зупинять розкрадання бюджетних коштів у ДЮСШ № 2

Залишивши обласний центр «Спорт для всіх» без керівника, працівникам апарату обласної ради було байдуже, що далі трапиться. Проте, в обласній державній адміністрації розуміли всі негативні наслідки подібних дій.

Саме тому вже 12 січня 2017 року обласна державна адміністрація звертається з листом до голови обласної ради В.Мангера, в якому повідомляє про перші порушення Бюджетного законодавства України, пов’язані з діями обласної ради і просить призначити керівника обласного центру «Спорт для всіх». Але на жаль, реагування не відбулося.

 1 спорт

Далі ситуація розгорталася за гіршим сценарієм, про що обласна державна адміністрація вже наступним листом від 27 січня 2017 року ще раз повідомляє В.Мангера і наполягає на призначенні керівника обласного центру «Спорт для всіх».

2 спорт

З 01 лютого 2017 року в  обласному центрі «Спорт для всіх» було остаточно заблоковано рахунки, зупинено операції з бюджетними коштами, накладено штрафні санкції та не виплачено заробітна плата працівникам установи. Діяльність організації повністю зруйновано.

Тільки зранку 2 лютого депутат Володимир Шадрін приводить на співбесіду до Владислава Мангера свою людину, яку рекомендує як гідного керівника установи. У цей же день Мангер видає розпорядження про покладання обов’язків директора обласного центру «Спорт для всіх».

Читайте також: Хто й чому проти розвитку спорту в Херсоні? 

Протягом лютого 2017 року новий в.о. директора починає розблоковувати рахунки та відновлювати діяльність установи.

Єдине, що в обласній раді вирішили не виправляти, і можливо, дали відповідну вказівку в.о. директора, це - не виплачувати заробітну плату  6 працівникам установи, які працювали в січні 2017 року. А вже з середини лютого в.о. директора почав працевлаштовувати до обласного центру «Спорт для всіх» нових людей.

 Тепле місця для депутатського помічника

З березня 2017 року стало зрозуміло, навіщо Шадріну спочатку руйнувати, а потім брати під контроль обласний центр «Спорт для всіх». Як виявилось, це банальне бажання економити власні та, можливо, інших депутатів, кошти на заробітній платі для своїх помічників.

Так, першою прийнятою на посаду до обласного центру «Спорт для всіх» стала Братан-Кондратенко Ольга Сергіївна.  Шадріну, припускаю,   не хотілося щомісяця з власної кишені витягати по 3 тисячі гривень та віддавати чужій людині, навіть своєму помічнику. А так можна,  за рахунок обласного бюджету, оплачувати власну депутатську діяльність, зменшивши свої витрати та за рахунок додаткових «премій» доручити їй, наприклад, супроводження сторінки у Фейсбуці.

Читайте також: Справедливість по-шадрінськи. Все дітям… але своїм дітям

Чи переймається  Братан-Кондратенко посадовими обов’язками в установі, де вона влаштована на роботу? Адже її робоче місце практично  поряд з Шадріним та серед депутатів в облраді, а вся заробітна плата - в обласному центрі «Спорт для всіх». По факту - це зайво нараховані кошти та, відповідно, втрати для обласного бюджету.

3

До речі, в обласному центрі «Спорт для всіх» працевлаштовані ще декілька осіб, обличчя яких постійно фігурують під час депутатських зібрань. Є підстави вважати, що вони також є депутатськими помічниками. Наприклад, у грудні 2017 року ці працівники отримали понад 20 тис. гривень премії за «успіхи та досягнення» у роботі.

«Спорт для всіх» відправили «у підпілля»

Але колишні працівники центру, які не отримали заробітну плату за січень 2017 року, для захисту своїх трудових прав звернулись до суду. І найважчим виявилося те, щоб з лютого 2017 року знайти місцезнаходження обласного центру «Спорт для всіх». Для цього Херсонський міський суд звертався до обласної ради з вимогою надати відомості про місцезнаходження комунальної установи, засновником  якої та відповідно власником майна, є саме обласна рада.

Читайте також: Політична корупція в облраді

Понад півроку тривали пошуки установи, де відповідно до відомостей про нарахування заробітної плати, працювало 10 осіб… Чому так довго? А  відповідь проста – листом від 13 квітня 2017 року в облраді відправила суд до неіснуючої в м. Херсоні адреси – вул. Чернишевського, 2А.

4 спорт

Зрозуміло, що за цією адресою, обласний центр «Спорт для всіх» суд не знайшов. Пошуки продовжились. І вже 11 липня 2017 року заступник голови обласної ради відправляє листа «на село дідусеві», в якому просить в.о. директора повідомити обласну раду про адресу фактичного розташування комунальної установи.

Зрештою обласна рада з’ясувала місцезнаходження установи і зобов’язала в.о. керівника у жовтні 2017 року внести зміни до реєстраційних документів, змінивши адресу з вул. Суворова, 7-9/16 на вул. П.Калнишевського, будинок 2а.

Читайте також: Облрада шукає своє підприємство

Причиною ж таких довгих пошуків виявилося те, що обласний центр «Спорт для всіх» знаходився в 2 роздягальнях, із яких у квітні 2017 року в.о. директора Херсонського вищого училища фізичної культури Валентин  Сух вигнав тренерів зі спортивної гімнастики ВУФК.

Комунальний заклад «сховали»… у  роздягальні

Необхідно зауважити, що просто розміститися, а не те, щоб працювати 10 працівникам комунальної установи в наданих роздягальнях, було неможливо. Адже необхідна для роботи кількість офісних меблів на такій площі не вмістилися б і 10 осіб повинні були б працювати або стоячи, або за столом по черзі. Зрозуміло, що в установі не було і засобів комунікації – телефонів та доступу до інтернету. Але це обласну раду абсолютно не турбувало, бо, як видно, найголовніше завдання полягало в іншому - надійно заховати обласний центр «Спорт для всіх», щоб журналісти не оприлюднили  - для чого Шадрін заволодів цією установою.

Але суд зруйнував плани «змовників».  Наслідком того, що посадовці обласної ради покривали жадібність депутата Шадріна, стали понад 80 тисяч гривень штрафних санкцій у 2017 році за рішеннями суду. Ці кошти – прямі збитки обласному бюджету, які можливо було б спрямувати на розвиток спорту і фізкультури в Херсонській області.

За це законодавством України передбачена відповідальність і саме посадові особи виконавчого апарату обласної ради будуть до неї притягнуті. Слідкуємо далі.

Наталя Войтченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину