Pik
Сьогодні, 30 Ноября 2020
Спецрепортаж
01.10.2019
7022
0

Сьоме чудо світу - Біосферний заповідник "Асканія - Нова" (фоторепортаж)

Сьоме чудо світу - Біосферний заповідник "Асканія - Нова" (фоторепортаж)

Серед найчудовіших куточків нашої держави Асканія-Нова з ЇЇ заповідним степом та унікальними дендрологічним і зоологічним парками займає особливе місце. Заповідник «Асканія - Нова» - це гармонійне поєднання природного та рукотворного, результат багатолітньої напруженої праці, волі та творчості людей.

Заснований наприкінці XIX століття Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейном, заповідник і сьогодні продовжує виконувати своє головне призначення - зберігати дивовижний світ природи
У 2019 році заповідник відзначає 100-річчя проголошення маєтку Ф Е Фальц-Фєйна Народним Заповідним Парком .

БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК "Асканія-Нова" НААН - природоохоронна, науково дослідна установа міжнародного значення. До його складу входять типчаково-ковиловий степ - еталон степів планети. Дендрологічний парк «Асканія-Нова» загальнодержавного значення і зоологічний парк, колекція тварин якого внесена до реєстру наукових об’єктів, що становлять Національне надбання України.Природне ядро заповідника є опорним елементом Національної екологічної мережі та європейської Смарагдової мережі з самобутніми оселищами, флорою і фауною під охороною резолюції Бернської конвенції та директиви Ради Європи 92 /43/ EEC У складі біоти асканійського степу 129 видів тварин і рослин занесені до Червоної книги України, 73 - до Червоного списку ІСОП. 111 - до Європейського Червоного списку, 155 - охороняються за Бернською, 12 - за Боннською, 29 - CITES конвенціями


ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК «АСКАНІЯ-НОВА» - НАЙБІЛЬШИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ЗРОШУВАНИЙ ПАРК УКРАЇНИ Навіть серед найцінніших аналогічних закладів країни він посідає особливе місце бо створений в посушливому безводному степу, практично непридатному для вирощування деревних рослин Його значення полягає у збереженні та вивченні у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев чагарників, квітниково-декоративних рослин та їх композицій для здебільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого гуманітарного використання Дендрологічний парк - унікальна пам'ятка садово-паркового мистецтва кінця XIX століття - набуває все більшого значення як осередок збереження рідкісних та малопоширених деревних рослин на крайньому півдні степової зони України, місце високої естетичної насолоди для сотень тисяч відвідувачів та екологічного просвітництва.Сьогодні живі колекції парку включають 766 видів. 348 форм і сортів (1114 таксонів) продукованих деревних та 397 видів і 303 сорти (700 таксонів) квітниково-декоративних рослин )крім того, на території дендропарку зберігаються 484 види судинних рослин які складають його спонтанну флору Із сучасного різноманіття культивованої арборифлори парку рослини 565 аксонів - 454 видів та 111 декоративних форм - відсутні у всіх інших зелених насадженнях Північного Причорномор'я

ЗООЛОГІЧНИЙ ПАРК «АСКАНІЯ-НОВА» є центром з розведення копитних тварин і птахів, вазою для проведення наукових досліджень Від інших зоологічних парків асканійський відрізняється способом утримання тварин, переважна більшість яких цілорічно перебуває на волі та у напіввільних умовах на значних за площею штучно створених водоймах і в загонах.

Зоопарк був заснований як приватний акліматизаційний парк Його історія починається з 874 року, коли була створена перша вольєра для утримання птахів, як подарунок юному Фрідріху Фальц-Фейну майбутньому засновнику зоопарку.

На початок 2019 року в зоопарку «Асканія-Нова» утримувалося 4150 особин тварин. Представленість рідкісних видів тварин світової і національної фауни включає 75 видів які внесені до Червоного списку міжнародного союзу охорони природи (МСОП), 12 - Червоної книги України, 6 - Європейського червоного списку тварин, 34 - Бернської 31 - Боннської та 23 - Вашингтонської конвенцій.

Серед європейських зоопарків в Асканії-Нова зберігаються найбільші популяції огара. бізона американського, сайгака, туркменського кулана, коня Пржевальського. Лише в асканійському зоопарку можна побачити сайгака, єдину антилопу Європи - представника мамонтової фауни. Територія зоопарку межує із заповідним степом, через який пролягає стародавній Азово-Чорноморський (Понтичний) міграційний шлях птахів Досліджені особливості весняних та осінніх міграцій птахів кількість яких в окремі роки перевищує 800 тисяч особин. Зокрема, чисельність гуски білолобої коливається в межах від 40 до 560 тис , журавля сірого - від 12 до 44 тис особин На прольоті зустрічаються рідкісні види гуска мала казарка червоновола дрохва багато різних видів горобцевих.Створена і постійно розширюється мережа екскурсійних маршрутів, які щороку відвідують десятки тисяч туристів Тільки в Асканії-Нова можна побачити первозданний степ табуни диких тварин, незчисленні зграї птахів, вдихнути повітря, напоєне неповторним ароматом степових трав прогулятися тінистими алеями парку торкнутися древньої історії Тут у серці степової Таврії ви можете відпочити і збагатити свої знання про природу, це незвичайний і прекрасний куточок, де у злагоді живуть тварини з різних континентів.

Заповідник є лідером екологічної освітньо-виховної роботи серед природоохоронних установ регіону.Біосферний заповідник "Асканія - Нова" пропонує різноманітні екскурсії. Ознайомитись з пропозиціями можна на сайті заповідника www.askania-nova-zapovidnik.gov.ua

Аби якомога ширше розповісти про громаду Асканія-Нова та про мистецьку подію - фестиваль "Гобелен фест" в рамках якого проходили екскурсії  у Біосферному заповіднику "Асканія - Нова" , Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України організувало прес-тур на тему: «АСКАНІЯ-НОВА ОТГ: промоція громади, кроки до успіху» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (#ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки #USAID.

Також висловлюємо подяку керівництву Біосферного заповідника "Асканія - Нова" за надану інформацію та безкоштовну змогу відвідати екскурсії унікальним природним парком.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину