Pik
Сьогодні, 23 Січня 2020
10.05.2019
4320
1

«Солдатська каша» з присмаком огиди в Херсоні

«Солдатська каша» з присмаком огиди в Херсоні

День Перемоги в Херсоні не обійшовся без «солдатської каші». От тільки її присмак сподобався не всім. На жаль, ідея, яка завше несла в собі фронтову атмосферу і символізм святої Перемоги, останніми роками стала перетворюватися на сумне, якщо не сказати убоге, видовище. Дива не сталося й цього разу.

Після мітингу й концерту на набережній частина глядачів поспішили у парк, ближче до вулиці Дружби, де стояла польова кухня. І все б нічого, якби кашотрапеза розпочалася вчасно, швиденько поїли б, всівшись на травичку, та й розбіглися б. Але ж ні – страву свята почали роздавати вже тоді, коли в її очікуванні вишикувалася величезна черга. Пластикових тарілок було вдосталь, їх отримали всі, хто хотів, тепер залишалося тару наповнити. Коли відкрили пресловуту ємність – у черзі почалося пожвавлення: о, вже дають! Виникла давка, наче деякі три дні не їли…

59789984_391868781404792_4355234547680411648_n

А на розсипці каші цього дня виявився vip-розсипака… Зі здоровенним ополоником за справу, так, наче все життя працював у їдальні, взявся не хто-небудь, сам депутат Херсонської міськради Дмитро Больбот. Яка необхідність була, щоб насипав сам обранець, загадка. Може, в місті рук не вистачає чи, може, пан-депутат, і достатньо одіозний, якось по-особливому ополоник вміє тримати? Ясно, що ні. Більше схоже на інше - пан-депутат хотів засвітитися: от який я хороший, свій у дошку, ось так ходжу в народ, кашку роздаю. До речі, насипав депутат на фоні «випадково» прикріпленного поряд банера «Обслуживающий кооператив Коммунальный рынок». Це щоб знали, хто крупу на кашу купив?

59790412_290954691786958_3688245234921111552_n

Між іншим, до «солдатської» пшенична каша не має жодного відношення. За словами ветеранів, на фронті годували гречкою, добре приправленою тушонкою, тією самою, із великих жерстяних банок. Така пайка обходилася державі набагато дорожче, але тут мораль була проста – солдат має добряче їсти, щоб витримати бій, пшенична ж крупа не така ситна.

Кашею, справді схожою на фронтову, всіх бажаючих у тому ж таки парку Слави сьогодні пригощали військові 28-механізованої бригади, яка дислокується в Херсоні. І атмосфера біля цієї польової кухні чомусь була зовсім іншою, ніж у локації всього за кілька десятків метрів. Люди там не штовхалися й не обзивалися, та й черги, як до мавзолею, не було. А от поряд дійство, в якому активну участь взяв Дмитро Больбот, залишило по собі осад у людей, які за цим спостерігали. Не тому, що їм тієї каші не дали. Просто жаль пенсіонерів з їхнім «мені, мені, мені», жаль молоді, ладної відстояти півгодинну чергу, за звичайнісінькою кашею, собівартість тарілки якої - копійки… І звинувачувати, певно, тут слід не людей з не тим вихованням. Хід будь-якої акції практично завжди на пряму залежить від організаторів. Хоча дивлячись, яка мета у «меценатів». Якщо ідеологи і спонсори бенкету під назвою «солдатська каша» хотіли показати масовість заходу, їм це вдалося…

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Шелестенко Геннадий, 11.05.2019
На этом месте кооператив " Коммунальный рынок " отмечает День Победы уже 3 года, в первую очередь для членов кооператива варят кашу . Что тут удивительного, что Дмитрий Александрович Больбот собственноручно насыпает кашу? Тот, кто насыпает кашу показывает свою заботу о тех, кто будет ее есть. Так, с древних времён на Руси, семья садится за стол, а отец насыпать еду, он заботится о семье. То, что очередь .была, так подходили все желающие, кашей угощали всех, а черпак один. О вкусовых качествах каши легко судить по количеству съеденного. Умеете делать лучше - делайте, не сдерживайте свой порыв.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину