Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
29.09.2016
136
0

Сьогодні до Дня серця у Херсоні відбудеться акція

Сьогодні до Дня серця у Херсоні відбудеться акція

До Всесвітнього Дня серця, який відзначається щорічно 29 вересня і покликаний звернути увагу суспільства на проблему серцево-судинних захворювань, у Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропіних відбудеться акція з виявлення факторів ризику розвитку хвороб системи кровообігу.

29 вересня з 9.00 до 13.00 у всіх поліклініках лікарні (в холах і долікарняних кабінетах) бажаючим буде проводитися вимір артеріального тиску, експрес-аналіз рівня цукру крові, а також зняття електрокардіограми.

Відвідувачі зможуть отримати консультації фахівців щодо профілактики захворювань серцево-судинної системи, боротьби з факторами ризику та збереження здоров'я, при необхідності - визначитися з подальшим лікуванням.

Також у ході акції можна буде дізнатися про причини і перші симптоми хвороб серця, основи першої допомоги при невідкладних станах, наприклад, гіпертонічній кризі або нападі стенокардії.

Хвороби системи кровообігу в сучасному світі, в тому числі в Україні, називають проблемою № 1. Протягом останніх 20-ти років поширеність цієї патології в нашій країні зросла приблизно в 3 рази. Україна займає одне з перших місць в Європі за рівнем смертності від хвороб системи кровообігу.

Фахівці ще раз акцентують увагу на тому, що підвищений артеріальний тиск є фактором ризику серцево-судинних захворювань, розвитку серцевої недостатності, захворювань нирок. Тому контролювати його надзвичайно важливо, щоб запобігти виникненню ускладнень, в першу чергу, інсультів та інфарктів.

Крім того, потрібно пам'ятати, що цукровий діабет вважається незалежним фактором ризику серцево-судинних захворювань. Підвищення тиску в поєднанні з надмірним рівнем цукру в крові часто може приводити до ішемічної хвороби серця. Людям з цукровим діабетом слід контролювати показники вимірювання артеріального тиску більш ретельно.

Наявність цукрового діабету також значно підвищує ризик розвитку інсульту. Згідно з даними, до 75% всіх випадків смерті хворих з цукровим діабетом обумовлені гострою серцево-судинною патологією.

При цукровому діабеті є ряд факторів, які можуть сприяти передчасному виникненню і прогресу атеросклерозу, і чим більше їх виявлено у хворого, тим вища загроза захворювання.

Близько 40-60% пацієнтів з діабетом 2 типу страждає гіпертонією. У свою чергу артеріальна гіпертензія є фактором ризику багатьох ускладнень цукрового діабету, таких як діабетична стопа, ретинопатія, порушення периферичного і церебрального кровообігу.

В рамках місячника профілактики хвороб кровообігу в лікарні будуть організовуватися лекції і бесіди, консультації лікарів, круглі столи, виставки, тематичні стенди, підготовлений інформаційний матеріал.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину