Pik
Сьогодні, 20 Січня 2019
12.12.2018
157
0

Сьогодні херсонці попрощаються з відомим журналістом і поетом

Сьогодні херсонці попрощаються з відомим журналістом і поетом

Пішов з життя відомий журналіст і талановитий поет Віталій Харитонович Запорожець, повідомляє сайт "Херсонці".

Ім'я журналіста Віталія Запорожця добре відомо на Херсонщині. Значно менше знають його земляки як поета. Між тим він починався саме, як стихотворець, а вже потім став на нелегку стезю журналіста.

Ветеран обласної газети «Наддніпрянська правда», колишній заступник головного редактора, справжній професіонал друкованого слова та визнаний ерудит Віталій Харитонович народився 26 грудня 1938 року в селі Малий Клин Голопристанського району Херсонської області. Освіта вища. У 1960 році закінчив філологічний факультет Херсонського державного педагогічного інституту по спеціальності «вчитель російської мови та літератури».

Працювати почав в 1960 році в обласній молодіжній газеті «Ленінський прапор». З 1960 по 1962 рік служив в Радянській Армії (Бакинський військовий округ, протиповітряна оборона). Після демобілізації - літературний працівник газети «Ленінський прапор» (1962 – 1963). З 1963 року літпрацівник, старший кореспондент, завідуючий відділом пропаганди і агітації обласної газети «Наддніпрянська правда» У 1982 році його призначено заступником редактора цієї газети.

Останній період трудового шляху Віталія Харитоновича тісно пов'язаний з ХДТРК «Скіфія», в якій він працював на посадах старшого редактора та завідуючого відділом інформації.

Віталій Запорожець - автор книг «Все мы в ответе за мир» (1980), «Взгляд сквозь годы» (1991), «Что на сердце легло. Стихи разных лет» (1999), «Ожидание. Стихи» (2001), «Судный день. Стихи разных лет» ( 2002). Останні три книги є в бібліотеці автора матеріалу. Віталій Харитонович, з яким мені довелося вперше зустрітися 45 років назад в Цюрупинську, подарував , відзначивши наше багаторічне спілкування і співпрацю.

Його нагороджено орденом «Знак Почета» (1984) та медаллю «За трудовую доблесть»(1979).

Щирі співчуття родині, колегам, друзям, всім, хто добре знав цю світлу, добру, чуйну і всебічно обдаровану Людину. Через півмісяця Віталію Запорожцю мало б виповнитися 80 років...

Прощання з Віталієм Харитоновичем Запорожцем відбудеться сьогодні, 12 грудня з 14 до 15 години в Святодухівському кафедральному соборі Херсона.

Юрій АНІСІМОВ
Заслужений журналіст України

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину