Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
Спецрепортаж
26.09.2018
287
0

«Собачий пікет» у Херсоні: запитань більше, ніж відповідей?

«Собачий пікет» у Херсоні: запитань більше, ніж відповідей?

Сьогодні зранку під будівлею Херсонського міськвиконкому було гаряче. Як вже повідомляв ПІК, пікетували зоозахисники. На акцію протесту активісти прийшли зі своїми чотирилапими друзями. За великим рахунком тема акції їх не стосується жодним боком, але, треба віддати належне, виглядало досить ефектно – миленькі собачки на фоті яскравих плакатів із зображеннями собак закривавлених. Мітингували активісти проти нечуваної жорстокості, яку, за їхніми даними, збираються застосувати до безпритульних тварин у Херсоні. У соціальних мережах з’явилася інформація, що у міському комунальному підприємстві з хвилини на хвилину почнуть присипляти собак, виловлених на вулицях міста. Мовляв, це виконується розпорядження Держпродспоживслужби, в якій вирішили так боротися з африканською чумою свиней, хворобу начебто переносять безпритульні собаки і коти.

Декілька активістів рушають до кабінету Херсонського міського голови, щоб запитати: як так? Володимир Миколаєнко гостей зустрічає, але одразу ж пропонує разом вийти на вулицю, до всіх. Пікетувальників він запевняє – ніхто нікого вбивати не збирається. Мовляв, ще місяць тому до міського притулку для бродячих тварин привезли зо два десятки собак, виловлених у Комишанах, де оголошено карантин африканської чуми свиней. Але після обстеження і стерилізації тварин випустили на волю. Так само збираються вчинити і з іншими безпритульними собаками, а рішення про вилов прийняла не Держпродспоживслужба, а протиепізоотична комісія при міськраді, яка збиралася у зв’язку з карантином по африканській чумі свиней. У Херсоні його оголошено у с. Комишани та с. Янтарне.

-Ну мало що написано в Фейсбуці, на паркані в нас також дуже багато гарних речей написано. Жодної тварини в місті Херсоні не знищено. Собак відловлюють, перевіряють і випускають, - каже Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

А от у пікетувальників думка інша. Вони впевнені, що під шумок на знищення безпритульних тварин спишуть бюджетні кошти.

-Собаки не можуть бути переносниками африканської чуми свиней, адже на неї хворіють тварини у закритих господарствах. Тож приречені свині, а не вуличні тварини. Ми вважаємо такі наміри злочинними і зібралися, щоб висловити обурення непрофесійності і немотивованості, - розповіла активістка Римма Бараненко.

У ході акції зоозахисники збирали підписи за те, щоб у Херсоні заборонили вбивства тварин, які збираються відправити міському голові Володимиру Миколаєнку. Потім пікетувальники пішки попрямували до міського управління Держпродспоживслужби, що на вулиці Гагаріна. До них згодом вийшла начальник управління Марина Малахова, але діалогу не вийшло. Люди закидали чиновницю претензіями, як і обласне керівництво Держпродспоживслужби.

Пізніше журналістам вдалося взяти коментар у представника ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області. Очільник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини даного відомства Віталій Боярський, зазначив, що Держпродспоживслужба рішення про знищення безпритульних тварин не приймала. Його прийняла протиепізоотична комісія при міськраді, про що, власне, вже говорив міський голова.

-Діюча інструкція від 2017 року щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней передбачає, що в епізоотичному осередку свині вилучаються і спалюються, у зоні захисту проводиться негайний облік місць утримання всього поголів’я свиней і такі тварини здаються на забійне підприємство, де є лабораторія. У зоні нагляду проводиться облік всіх місць утримання свиней, господарства знаходяться під наглядом ветеринарних фахівців, моніториться клінічний стан тварин. Крім цього інструкція передбачає заходи з дератизації та знищення гуманним методом безпритульних тварин. Якраз цей пункт плану заходів був затверджений рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській міській раді, - прокоментував Віталій Боярський.

При цьому він зазначив, що Держпродспоживслужба контролює, наскільки законно і гуманно виконується рішення протиепізоотичної комісії. Виконавцем, за його словами, має бути комунальне підприємство міськради, себто, КП «Гарантія».

-Держпродспоживслужба здійснює контроль і нагляд, в тому числі – і щодо дотримання вимог про жорстоке поводження з тваринами, щоб заходи, які передбачені інструкцією, проводилися у спосіб і згідно вимог діючого законодавства. Це закон про запобігання жорстокому поводженню з тваринами і наказ Міністерства охорони навколишнього і природного середовища від 2010 року, який визначає порядок щодо регулювання чисельності таких тварин. Таке рішення, щоб усипляти тварин, ми як Держпродспоживслужба, не приймали, - уточнив Боярський.

У притулку для бродячих собак, підпорядкованому КП «Гарантія», запевняють, що ні сном, ні духом, щодо рішення про масове відловлювання собак в Херсоні. Парадокс у тому, що уповноважені на цю процедуру винятково працівники даного комунального підприємства. Тож як виконуватиметься рішення протиепізоотичної комісії, хто ловитиме собак на вулиці, куди їх привезуть і що з ними робитимуть, не відомо.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину