Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
21.09.2018
910
0

Сморід у Херсоні: у соцмережах оприлюднили інформацію про перевірку птахофабрики

Сморід у Херсоні: у соцмережах оприлюднили інформацію про перевірку птахофабрики

Громадська активістка Людмила Чайка оприлюднила у соцмережі Фейсбук інформацію про результати перевірки філії «Чорнобаївське» ПАТ «Агроголдинг Авангард» та ДП «Птахогосподарство «Чорнобаївське» ПАТ «Агроголдинг Авангард», передає ПІК.

Нагадаємо, раніше про результати перевірки обласна влада обіцяла повідомити на офіційному сайті ОДА.

Як відзначається у відповіді на запит херсонки, що був наданий Державною екологічною інспекцією у Херсонській області, «Державна регуляторна служба України відмовила у наданні погоджень на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю)».

Проте державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області провели позапланові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на цих підприємствах – відповідно до звернення суб’єктів господарювання.

«Під час проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства філією «Чорнобаївське» » ПАТ «Агроголдинг Авангард» встановлені наступні порушення:

-          Технологія та експлуатація очисних споруд не відповідає матеріалам «Оцінки впливу на навколишнє середовище до проекту «Птахофабрика на 6,2 млн кур-несучок промстада в Білозерському районі Херсонської області. Очисні споруди».

-          Нормативи гранично допустимих скидів та фактичні скиди речовин із зворотними (стічнимми) водами у поверхневі водні об’єкти не розроблені та не затверджені.

-          Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відсутній

-          Державна реєстрація прав на земельні ділянки під артсвердловинами відсутня

-          Декларація про відходи за 2017 рік не складена

-          Реєстрова карта об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів не розроблена

«Під час проведення перевірки, здійснити огляд промислових територій філії «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» відмовлено», - йдеться у оприлюдненому документі.

Нагадаємо, голова ОДА повідомляв, що після розширеної наради ПАТ «Агрохолдінг «Авангард» (птахофабрика) дала дозвіл на проведення інспекції на території підприємства.

Згодом у соцмережах з’явилась інформація про те, що Державна регуляторна служба України відмовила у наданні погоджень на проведення позапланових заходів державного нагляду.

У соцмережах Юрій Попутько, Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА  написав: «Перевірка була за письмовим дозволом директора птахогосподарства. Те що вони потім передумали вже нічого не вирішує, документи які не надані вони будуть надавати за рішенням суду в процесі розгляду справи».

ПІК повідомляв, що, на думку фахівців, послід, яким планували підживити ґрунт, може стати причиною захворювань

Також нагадаємо, голова облради Владислав Мангер собисто зустрівся з директором птахофабрики, який запевнив очільника облради у тому, що їх діяльність цього разу не є причиною смороду у Херсоні. В облраді навіть обіцяли шукати джерела смороду у Херсоні з допомогою безпілотників. 

На сесії міської ради міський голова Володимир Миколаєнко заявив: «Ну, ми ж розуміємо, з чим це пов’язано, чому сморід виникав. Це птахогосподарство вирішило, що воно може отут, прикриваючись, мабуть, чиїмось ім’ям, травити херсонців».

А от голова ОДА Андрій Гордєєв  вважав, що категорично стверджувати, станом на 14 серпня, що саме є джерелом смороду у Херсоні не можна. 

Читайте також:

Сморід у Херсоні: виявили машину, що вивантажувала курячий послід (фото)

Де на Херсонщині пройшли слабо кислотні дощі

11

2

3

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину