Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
29.08.2018
364
0

Сморід у Херсоні: про владу та куди дме вітер

Сморід у Херсоні: про владу та куди дме вітер

Питання джерела виникнення смороду у Херсоні депутати, як і планували, порушили на сесії міської ради 28 серпня, передає ПІК.

Депутат Руслан Рубан після звіту Костянтина Гулякова, керівника Херсонської місцевої прокуратури, поцікавився, а чи робить щось прокуратура.

Прокуратура чекає розрахунків вартості заподіяних збитків від Держекоінспекції

Прокурор сказав, що розуміє проблему, мовляв, сам проживає у Таврійському мікрорайоні, де сморід відчувався чи не найбільше у Херсоні.

Він повторив уже відому інформацію, що після виявлення курячого посліду на полі у Херсоні на місце виїздила поліція, що було внесено відомості в Єдиний реєстр досудового розслідування за фактом забруднення земель. Кримінальне провадження розпочато слідчими Дніпровського відділення поліції, виконано всі первинні слідчо-оперативні заходи.

«Нами було спрямовано відповідний запит до Державної екологічної інспекції, щоб вони провели відповідний розрахунок, оскільки стаття 239 Кримінального кодексу потребує відповідного розрахунку вартості заподіяних збитків. Якщо в нас буде ця вартість заподіяних збитків, то буде поставлено питання про оголошення про підозру винній особі. На даний час ми чекаємо відповіді Державної екологічної інспекції», - відзначив прокурор.

Сморід буде, поки не зміниться вітер?

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко після виступу прокурора зауважив – у мерію після звернень надійшла відповідь лише від керівника екологічної інспекції в області.

Читайте також: В облраді теж шукають, звідки у Херсоні сморід

«Він написав, що немає можливості без доручення голови Державної екологічної інспекції у робочий час брати участь у пленарному засіданні», - повідомив міський голова.

Водночас, як процитував Миколаєнко відповідь, начальник місцевої екоінспекції повідомив, що триває перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства птахофабрикою.

«Про результати повідомимо», - відзначається у відповіді.

Міський голова відзначив, що то єдина отримана відповідь на звернення депутатів.

«Єдине, що прислав листа начальник державної екологічної інспекції у Херсонській області. Більше інформації з цього приводу немає. Запросимо на наступну сесію», - сказав міський голова.

На його думку, сморід пов'язаний з діяльністю птахофабрики.

Читайте також: Сморід у Херсоні - як перевіряли біогазовий завод та птахофабрику 

«Ну, ми ж розуміємо, з чим це пов’язано, чому сморід виникав. Це птахогосподарство вирішило, що воно може отут, прикриваючись, мабуть, чиїмось ім’ям, травити херсонців», - сказав міський голова.

На думку депутата Артема Кияновського, за птахофабрикою стоять надто впливові особи, у чиновників і посадовців зв’язані руки, тому депутати повинні продовжити робити запити та піднімати це питання. «Це ми зараз просто зображуємо слабоумство, тому що в минулому році дали по рукам і заборонили чіпати ту фабрику обласним структурним підрозділам…і в цьому році дали. Херсонці нюхали, нюхають і буду нюхати або поки влада не зміниться, або вітер не зміниться. На сьогодні ніхто не дає цією фабрикою займатися», - емоційно каже депутат.

Депутат Ігор Токарев запропонував на наступну сесію знову запросити профільних чиновників: «Давайте вирішимо по цим чиновникам, приймемо якесь рішення, тому що там будуть постійні незрозумілі відписки . Ми, депутати, давали звернення, на яке вони мали відповісти протягом 10 днів. Де відповідь на наше звернення? Пропоную на наступну сесію ще раз їх запросити».

Відповідь міській раді була, але мер її чомусь не побачив - Попутько

Водночас відразу відреагував у соцмережі на закиди на свою адресу Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

«Сьогодні (28 серпня - ред.)пан Володимир Миколаєнко на сесії Херсонської міської ради висловив думку про незадоволення моєю роботою, як керівника Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації. Причиною такого висловлювання стала відсутність відповіді від Департаменту на запрошення мера щодо участі у сесії з метою звітування щодо причин смороду у місті.

Проте відповідь була, але Володимир Васильович чомусь її не побачив. Можливо канцелярія вчасно не поінформувала мера, а можливо набагато зручніше не бачити нашу відповідь, оскільки зазначеним листом ми не тільки повідомили причини смороду у місті, але і намагалися вкотре звернути увагу міського голови на екологічні проблеми міста», - написав директор Департаменту.

Читайте також: «Авангард» продав необроблений курячий послід і вважає, що то не його проблема – Попутько

«Зокрема, поінформували про незадовільний санітарний та екологічний стан міста, про неправомірне поводження з побутовими відходами, несвоєчасний вивіз сміття та наявність великої кількості щурів на території міста, про проблему річки Вірьовчина, а саме торф’яників, які при наявності високих температур та постійного виділення метану, займаються та задимлюють прилеглі райони м. Херсона, про забруднення поверхневих водних об’єктів зливовими дощовими та сніговими водами через чотирнадцять випусків зливової мережі. Звертаю увагу, що Департамент підпорядковується голові Херсонської обласної державної адміністрації, а не Херсонському міському голові», - написав Попутько.

Читайте також: Сморід у Херсоні - чергові запити і чергові запитання

«Хочу нагадати, що у складі Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради є відділ екології до функціональних обов’язків якого належать здійснення контролю за станом екології міста, проте нагальними екологічними проблемами міста постійно опікується лише Департамент екології та природних ресурсів ХОДА.

Можливо, меру все ж таки варто розглянути питання створення виконавчого органу міської ради зі статусом юридичної особи для здійснення повноважень з реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, з відповідним штатом працівників, а саме: Департаменту екології Херсонської міської ради, який все ж таки забезпечить виконання обов’язків та повноважень передбаченим чинним законодавством.

Також, хочу зазначити, що Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації не є контролюючим органом та не може притягати винних за сморід у місті, але ми зі свого боку зробили все можливе для виявлення винних у цьому порушенні, всі наявні у нас матеріали були передані до поліції, де зараз триває слідство з цього питання», - пояснив Попутько.

 

 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину