Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
14.08.2018
1375
0

Сморід у Херсоні: курячий послід біля Зеленівки ліквідували – що далі?

Сморід у Херсоні: курячий послід біля Зеленівки ліквідували – що далі?

Курячий послід на території Зеленівської селищної ради, де його виявили раніше, ліквідований. Нагадаємо, припускають, що він міг спричинити смороду, що у ці дні огорнув Херсон.

Про це передає ПІК з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

«За раніше оприлюдненою інформацією щодо ймовірної причини смороду в м. Херсоні, було виявлено курячий послід у значній кількості на землях Зеленівської селищної ради. У процесі проведення позапланової перевірки ДП «Птахогосподарство «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» складено акт, припис, протокол про адміністративне правопорушення Закону України «Про побічні продукти тваринного походження не призначені для споживання людиною». Підприємство притягнуто до адміністративної відповідальності. Станом на 13.08.2018 року курячий послід із вищезазначених ділянок ліквідований, про що свідчать фото та звіт керівника підприємства», - йдеться у повідомленні.

У інформації не зазначається, як саме послід був ліквідований.

Відзначимо, що раніше на підприємстві від посліду відхрещувалися.

Читайте також: Послід, яким планували підживити ґрунт, може стати причиною захворювань

Натомість, у соцмережах з’явилась інформація про те, рідку субстанцію після птахів з біозаводу скидають у поле біля села Східне. 

«Об’їхавши поле, побачили завод, який поряд тримає резервуар з нестерпним смородом. Від нього йдуть труби безпосередньо до поля, де це все розкидається і потім переривають для того, щоб приховати сліди», - написав у Фейсбук Роман Завгородній.

Реакцією на цей пост стало звернення нардепа Олександра Співаковського до начальника ГУ Нацполіції в Херсонській області (дивитися скрін нижче).

Нагадаємо, ПАТ «Агрохолдинг Авангард» запевняв, що дотримується норм законодавства при утилізації курячого посліду із птахофабрики в Херсонській області. У їх повідомленні відзначалось: "60% курячого посліду із птахофабрики, розташованої в с. Східне (Восточное) Херсонської області, “Авангард” утилізовує на заводі із виробництва біогазу, який розташований, як і фабрика в 30 кілометрах від міста Херсон. Такий завод було введено в експлуатацію “Авангардом” в 2016 році спеціально для потреб утилізації і переробки курячого посліду в біогаз. Завод має ліцензію на виробництво електроенергії, дозвіл на викиди і є членом енергоринку, тому постачає енергію херсонцям. 40% курячого посліду підприємство продає місцевим фермерам, землі яких розташовано в тому числі і недалеко від птахофабрики. Підприємці самостійно приймають рішення щодо використання придбаного посліду”.

Також нагадаємо, в облраді повідомляли: голова облради Владислав Мангер собисто зустрівся з директором птахофабрики, який запевнив очільника облради у тому, що їх діяльність цього разу не є причиною смороду. Проте в облраді повідомили, що під час виїзду на друге відділення підприємства, що розташоване у с.Східне, було знайдено дві труби підземного самопливного каналізаційного колектора від птахофабрики до річки Вірьовчина, через яку у водойму виливаються фекальні стоки.  

ПІК повідомляв, що кажуть з приводу смороду у місті в поліції. 

file

послыд

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину