Pik
Сьогодні, 21 серпень 2019
06.09.2017
555
0

Сміттєвий брифінг у Херсоні: запитань ще більше

Сміттєвий брифінг у Херсоні: запитань ще більше

Сьогодні, 6 вересня, журналістів запросили до малої зали Херсонського міськвиконкому, аби роз’яснити ситуацію, яка склалася навколо міського сміттєзвалища, передає ПІК.

Втім, нічого нового від спікерів брифінгу – директора ТОВ ЛТД «Ітака» Олександра Тяна та в.о. директора ДП «Центр еколого-експертної оцінки» Юлії Яненко представники ЗМІ не дізналися. На всі питання, що буде з херсонським звалищем ТПВ, ініціатори зустрічі відповідали досить розпливчасто. Мовляв, зараз на об’єкті почалася експертиза впливу діяльності сміттєзвалище на навколишнє середовище, яка триватиме не менше трьох місяців, то ж до її висновків нема про що говорити.

Читайте також: Херсонське сміттєзвалище відпрацювало свій ресурс

Замовило моніторинг саме підприємство «Ітака», чому до такого кроку тут вдалися саме зараз, питання, бо фірма вже рік, як офіційно хазяйнує на звалищі. Виконує експертизу ДП «Центр еколого-експертної аналітики», яке підпорядковується Міністерству екології України. Його керівник Юлія Яненко не змогла пояснити конкретно, що ж зміниться у сміттєвому питанні Херсона після проведення експертизи, зате постійно посміхалася, так, що навіть одна з журналісток не витримала, запитавши: «А чому ви постійно посміхаєтеся? Для Херсона утилізація відходів дуже серйозне питання, а Вам чомусь смішно». У відповідь на це спікер відповіла, що запитання недоречне і додала:

«У нас є великий досвід виконання робіт такого роду, в нас є висококваліфікований штат співробітників, що підтверджено відповідними сертифікатами.  На сьогодні у нас заключено договір з ТОВ ТД «Ітака». У рамках договору ми готовимо проект оцінки впливу на навколишнє середовище, після чого буде підготовлена еколого-експертна оцінка вищевказаних матеріалів, в результаті якого будуть направлені документи в Міністерство екології та природних ресурсів України для отримання висновку державної екологічної експертизи. Оскільки даний об’єкт відноситься до 808-ї Постанови Кабінету Міністрів України до об’єктів підвищеної екологічної небезпеки, дане підприємство повинно пройти державну екологічну експертизу», - повідомила пані Яненко.

Читайте також: 35 фото з херсонського сміттєзвалища

Що ж до керівника підприємства «Ітака», схоже, він намагався надати відповіді журналістам, але ті вийшли чи то не щирими, чи то некомпетентними. Приміром, за його словами, співробітники фірми і гадки не мають, хто займається сортуванням сміттям з полігону і вже тим більше не орієнтуються, хто ж на цьому заробляє.

«Наше підприємство діє в рамках законодавства, ми звернулися до поліції, щоб вони вжили заходів до безхатченків, які сортують там сміття, і я знаю, що депутати також звернулися. На даний час на звалищі не встановлена огорожа, ми робимо розрахунки, скільки буде коштувати ця огорожа, плануємо звернутися, може, до міської влади, може, самостійно встановити там якусь огорожу. Однак щодо сортування я прошу вибачення, десятки років з цим ніхто не боровся, як ви нам пропонуєте побороти декілька десятків осіб, які періодично заходять зі сторони Зеленівки і сортують там сміття, взяти кийки?», - розповів Олександр Тян.

Читайте також: Миколаєнко запевняє, що сміттєзвалище ще може працювати 

За словами керівника ТОВ ЛТД «Ітака», охорона підприємства контролює лише пропускний пункт, через який проїжджають вантажівки зі сміттям, а з людьми, які збирають пляшки, металобрухт і т.д. на полігоні, вона боротися не може, бо не має на те жодних повноважень.
Читайте також: Херсонське сміттєзвалище становить екологічну небезпеку
 
Що ж до того, яким чином на «Ітака» рахують обсяги сміття на полігоні, де навіть немає вагів, з відповіді Олександра Тяна випливає, що це роблять «квадратно-гніздовим» способом:   

«Вагів дійсно там зараз немає. Ми рахуємо сміття на підставі даних перевізників, по кубічним метрам. Тобто, є норми, є середня вага у  кубічного метра твердих побутових відходів, згідно цього й ведеться облік, який подається до Департаменту ЖКГ, ведеться бухгалтерська документація, на підставі цього складаються акти виконаних робіт», - повідомив керівник ТОВ ЛТД «Ітака».

Читайте: У Херсоні - битва за сміття

Нагадаймо, сьогодні під час брифінгу щодо сміттєвої теми перший заступник Херсонського міського голови Ігор Козаков образив співробітників Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину