Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2018
28.03.2018
378
0

Скільки коштів щороку збирають школи з батьків

Скільки коштів щороку збирають херсонські школи з батьків

Місяць тому в Інтернеті запустили анонімне опитування серед батьків, чиї діти навчаються у херсонських школах, про збір благодійних коштів у закладах освіти. Мета  - дізнатись скільки ж батьки щороку дають школам власних коштів. Про це повідомляє ПІК з посиланням на Розробників системи прозорих бюджетів в навчальних закладах Open School in UA

Не дивлячись на те, що є ЗУ “Про освіту”, який зобов’язує всі заклади освіти “оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством”, ці звіти, особливо, які стосуються надходження благодійної допомоги, як правило, нерепрезентативні, кажуть ініціатори проведення опитування. 

Як вони відзначають, дивує те, що більшість шкіл тримає всі отримані благодійні кошти “на руках”, а не на спецрахунках у казначействі чи у благодійних фондах, які опікуються закладами освіти. І, якщо казати саме про ці кошти “на руках”, то тут нам залишається лише сподіватись на доброчесність тих осіб, що тримають ці кошти.

Чи показують вони отримані благодійні кошти у повному обсязі, чи ні?

Яка взагалі має бути звітність за такі отримані кошти?

І чи взагалі, можна тримати ці кошти “на руках”?

Усі ці питання досі залишаються без відповіді. "Ми вирішили запитати батьків – скільки і на що вони здають щомісяця і щороку. Ми отримали 495 відповідей (онлайн та офлайн), десятки негативних коментарів від батьків, які “втомились давати кошти школам, а результату не бачити”.

Презентуємо вам результати нашого дослідження. У таблиці 43 школи – ті, по яким ми отримали більшість відповідей", - кажуть організатори опитування. 

Рахували вони так: в Управлінні освіти  отримали інформацію по кількості учнів в усіх херсонських школах, взяли 70% від їх кількості, та помножили на середню суму коштів, які вказали батьки. Середню, тому що, навіть в одній школі  здають різну суму коштів.

Майже всі респонденти у коментарях анкети писали, що вони щороку здають кошти на ремонти в школах (від парканів, труб опалення, до класів та спортивних залів). Також,  отримували коментарі, що батьки “квитанцій за внесене від батьківського комітету не отримували жодного разу”, і така ситуація в більшості закладів освіти.

У школах також присутні “вступні благодійні внески”. Вони варіюються в залежності від школи. Найчастіше, сума “вступного благодійного внеску” в районі 1000 грн за дитину. Разом з заявою на вступ до першого класу, як повідомляють батьки, необхідно також писати заяву на благодійну допомогу (у розмірі 1000 грн) на ремонт класу. Але, відкривши сайт школи, або Єдину систему відкритих бюджетів шкіл, опублікованих потреб ремонту там не було знайдено. Виникає питання, а чи дійсно є такі потреби у школи? І хіба батьки не мають права знати такі потреби? Чому ці потреби не публікуються у відкритому доступі? (не на папірцях раз або два на рік)

Ще дивно читати коментарі у вигляді “ми здаємо у фонд школи 300 грн щороку – це 50% від необхідних 600 грн, бо ми маємо пільгу”.

Пільги на здавання благодійних добровільних коштів? Здається, що таке можливе лише у нашій вітчизняній системі освіти.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину