Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
18.08.2018
414
0

Скандальна дорога на Арабатській Стрілці: бути чи не бути

На роздоріжжі: скандал довкола будівництва доріг на Арабатській Стрілці не стих

Незважаючи на всі зусилля влади наразі скандал довкола будівництва дороги на Арабатській Стрілці, яку вже назвали «царською», не стихає, передає ПІК.

В ОДА та в сільській раді наполягають: для розвитку туризму, а,значить, як результат, і Стрілкового, треба будувати дорогу по Береговій, що йде вздовж узбережжя Азовського моря. Люди ж не хочуть чекати світлого майбутнього, а вимагають гарну дорогу у центрі села вже зараз - адже вона  сполучає між собою аптеку, садок, школу… 

Голова ОДА Андрій Гордєєв разом з нардепом Сергієм Хланем зустрілися 17 серпня з громадою Стрілкового. Чи досягли компромісу, які варіанти виходу з кризи пропонує влада і як вийти з ситуації, щоб не програли всі? Хто винен, що ситуація опинилася в "глухому куті"?

На своїй сторінці у Фейсбук нардеп Хлань пояснив, за результатами зустрічі: проблема виникла через ігнорування думки громади під час вибору проекта будівництва доріг.

Хлань: Мери, голови сільських рад, депутати – не ігноруйте людей

«У села було два варіанти – по центру і по Набережній. На мою думку, дорога по центру набагато важливіша, але сільська рада вирішила інакше – в ОДА подали проект будівництва дороги по Набережній», - пояснив суть конфлікту нардеп. ОДА спрямувала гроші на даний проект, а село виступило проти дороги, тому що громада хотіла дорогу по центру села. «Мери, голови сільських рад, депутати – не ігноруйте людей. Спілкуйтесь, обговорюйте плани і уникнете багатьох проблем», - написав нардеп.

Пристрасті по будівництву «Царської» дороги: шантаж чи компроміс?

Місцеве видання «Новий візит» називає зустріч голови ОДА Андрія Гордєєва з громадою «безрезультатною».

«Пристрасті по будівництву «Царської» дороги в селі Стрілкове на Арабатській Стрілці не вщухають. За минулий місяць представникам влади так і не вдалося переконати громаду в потрібності дороги по вулиці Береговій і схилити народ на свій бік. Не повірили люди і обіцянкам, що дорогу по Центральній вулиці почнуть будувати наступного року, - пише видання. - Для використання однієї з останніх можливостей - знайти порозуміння і вихід із ситуації, було прийнято рішення про зустріч губернатора Херсонщини Андрія Гордєєва з жителями села Стрілкове 17 серпня».

«Ми сюди приїхали не для того, щоб обливати один одного брудом, не для того, щоб хтось вправлявся в красномовстві, а для того, щоб зробити тут гарне курортне село з дорогами і іншою інфраструктурою«, - відразу окреслив мету своєї присутності Андрій Гордєєв.

 Але коли стало ясно, що «невдячні» люди не вірять обіцянкам і продовжують наполягати на першочерговому будівництві дороги по вулиці Центральній, з боку влади почався відвертий шантаж, що гроші віддадуть в інше місце і Стрілкове нічого не отримає.  Змінити думку громади не допомогли і заздалегідь заготовлені виступи директорів двох баз відпочинку, розташованих на території сільської ради. Їм навіть не дали договорити», - пише «Новий візит».

Варіант виходу – тимчасова дорога через центр села

Несподівано під час зустрічі озвучили  ще один варіант виходу із ситуації – заступник голови ОДА Олександр Адамчик запропонував будувати по вулиці Центральній тимчасову дорогу з твердим покриття, почати роботи буквально за два тижні і закінчити у вересні, пише "Новий візит". 

Для цього з обласного бюджету виділять 1,5 млн гривень, які можна освоїти без тендерів та погодження проектів. Цих коштів вистачить лише на 1,25 км дороги через центр села. А на наступний рік обіцяють заасфальтувати всю Центральну вулицю. 

«Як приклад, Адамчик привів своє село в Олешківському районі, де така дорога тримається ще з 80-х років. Частина присутніх у залі схвально поставилась до такої пропозиції», - пише видання.  Фактично на суд громади винесли два варіанти. «Причому у будь-якому випадку, будівництво Царської дороги не обговорюється. Але до єдиного рішення так і не прийшли. Голова Стрілківської сільської ради Олександр Пономарьов, що головував на зборах, оголосив, що сьогодні голосувати ні за що не будуть. Ситуацію обговорять з місцевими депутатами і своє рішення доведуть до відома громади (?)», - пише генічеське видання.

 Сільрада підготує проект на будівництво дороги через центр села?

А от натомість офіційний сайт ОДА повідомляє про результати зустрічі так: «Учасники бурхливої дискусії дійшли рішення: сільрада підготує проект на будівництво дороги через центр населеного пункту. Адже на сьогоднішній день за відсутності проектно-кошторисної документації та експертизи будівництво дороги неможливе».

В ОДА також акцентують увагу на тому, що керівництво ОДА зустрічалося з громадою для того, щоб «обговорити питання розвитку доріг місцевого значення, зокрема донести до населення важливість розбудови туристичної інфраструктури і будівництва автошляху по вулиці Береговій, що йде вздовж узбережжя Азовського моря».

«Нагадаємо, що не всі жителі села підтримують дану пропозицію і наполягають перенаправити кошти на відновлення вулиці Центральної, яка сполучає між собою об’єкти соціальної інфраструктури: аптеку, садок, школу та інше. Саме цю пропозицією місцеві лідери озвучили під час нещодавньої зустрічі з Андрієм Гордєєвим в облдержадміністрації», - пише офіційний сайт ОДА.

Туристи їдуть до моря, громада стане багатшою?

У свою чергу, Андрій Гордєєв закликав населення дивитися наперед і зважати на інвестиційний фактор у подальшому розвитку їхнього населеного пункту.

«На сьогоднішній день жителі Стрілкового навіть не уявляють на скільки високі темпи розвитку туризму у їхній місцевості. Два роки тому іноземці не цікавилися нашим регіоном, боялися. А вже сьогодні вони вкладають мільярди в інвестиційні проекти на Херсонщині. Жителі наполягають на тому, що їм потрібна Центральна вулиця, але ж туристи, з яких вони, до речі, отримують прибуток, їдуть саме до моря! Таким чином громада матиме можливість отримувати більші надходження та податки, що у подальшому піде на розвиток їхнього села. У будь-якому разі ми за те, щоб у селі Стрілкове були дороги», - наголосив Андрій Гордєєв під час розмови з населенням.

Фото з сайту ОДА

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину