Pik
Сьогодні, 10 Квітня 2020
09.08.2019
1013
0

Скадовський порт запрацював завдяки вітрякам

Скадовський порт запрацював завдяки вітрякам

Після 5-ти років застою запрацював Скадовський морський торговельний порт. Вперше за цей час сюди зайшов великий суховантаж. Судно з Іспанії, транзитом через Туреччину, привезло особливий вантаж. Це 15 лопостей, уздовж 75 метрів кожна. Вже до кінця цього року їх прибуде 127. Такі на Херсонщині встановлює компанія «Відкрафт Україна». Загалом установок буде 39, потужність кожного вітряка 4,2 мВт. Йдеться про вітропарк нового покоління, аналогів якому у світі ще не існує. Під час розвантаження судня з лопостями у Скадовському порту побував голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

-Скадовський порт повинен стати транзитним хабом для вантажів з Туреччини, країн Кавказу, а Херсонщина - воротами в Європу. І сьогоднішній вантаж – хороший початок для відродження порту Скадовськ, - зазначив голова ХОДА Юрій Гусєв.

Нагадаємо, буквально напередодні з робочим візитом у Туреччині побував Президент України Володимир Зеленський. Країни укріплюють економічні відносини, зокрема, в частині морського вантажного транзиту.

Протягом двох місяців Скадовський морський торговельний порт прийме 7 суден з лопостями для вітряків. Для підприємства це шанс на відродження. Порт занепав після окупації Криму, де залишилися судна з осадкою до 6 метрів, які він зазвичай приймав. За цей час на державному підприємстві виникла шалена заборгованість – 1 млн. 800 тис. гривень. Ліквідували її лише зараз, і то не повністю, ще залишилося виплатити портовикам 300 тисяч гривень. На підприємстві кажуть, що з розвантаженням суден з вітряками непогано зароблять, у порту працює близько чотирьох десятків людей.

-На щастя, нам вдалося зберегти колектив. І от, знаєте, вчора був сповнений почуттям гордості, коли ми показали, що й після такого тривало простою можемо прийняти і якісно розвантажити таке велике судно. Скадовський морський торговельний порт потрібен і області, і Україні, тож сподіваємося на підтримку – держави та інвесторів, - зазначив в. о. директора ДП «Скадовський морський торговельний порт» Олександр Литвиненко.

Також у Скадовському порту сподіваються на швидке будівництво причалу А-1, на який оголошуватиметься конкурс інвест-проектів. Його переможцем може стати і компанія «Віндкрафт Україна», зацікавлена в постійній експлуатації причалу для розвантаження суден з лопостями. На будівництво причалу з проектними глибинами до 8 метрів необхідно не менше 150 млн. гривень і ще 200 затягне заглиблення дна.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину