Pik
Сьогодні, 30 Ноября 2020
02.01.2020
1449
0

Скадовськ, Гола Пристань і Генічеськ можуть втратити статус міста

Скадовськ, Гола Пристань і Генічеськ можуть втратити статус міста

Про це йдеться у законопроекті, затвердженому Кабінетом Міністрів - повідомляє Новий день.

Втратити статус міста ризикують Скадовськ, Гола Пристань, Берислав, Генічеськ і Таврійськ у разі ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України».  27 грудня цей документ погодив і затвердив Кабінет Міністрів.

Законопроект вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, встановлює засади, на яких він будуватиметься та врегульовує питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів. 

Цим законопроектом передбачається, що статус міста невдовзі можуть мати населені пункти з населенням більше 20 тисяч осіб, а для селища потрібно не менше 5 тисяч. Натомість станом на 1 січня 2019 року в Генічеську проживало 19501 особа, а в найменшому місті Херсонщини – Таврійську — лише біля 11 тисяч жителів. Не дотягують до запропонованих стандартів міста також Скадовськ, Гола Пристань і Берислав.

Крім того, пропонується, що в майбутніх районах — повітах має проживати не менше 150 тисяч осіб. Виключення робиться тільки для гірської місцевості та на територіях із щільністю населення менше середньої щільності населення по області. У такому випадку в районі може проживати не менше 100 тисяч осіб. Тобто, по завершенню реформи адміністративно-територіального устрою на Херсонщині повинно залишитись кілька районів — повітів.

Два міста можуть залишити спеціальний статус – Київ та Севастополь. 

Нагадаємо, що одним із основних завдань уряду є створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада; район (повіт); область (регіон).

Указом Президента України Кабміну було доручено до 1 січня 2020 року забезпечити розроблення та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекту про засади адміністративно-територіального устрою України.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину