Pik
Сьогодні, 18 Січня 2021
12.01.2018
1813
0

Фахівці кажуть, що панікувати не треба

Ситуація з кору на Херсонщині – що кажуть фахівці

Канікули для шкіл Херсонщини закінчуються за графіком, ніяких змін немає. Про це повідомив ПІК Євген Криницький, директор Департаменту освіти, науки та молоді ОДА.

Карантину нема – школи працюють  за графіком

«Підстав вводити карантин у  зв’язку з кором у нас немає», - каже директор департаменту освіти.  «Все у нас нормально, дітки виходять з понеділка у більшості шкіл. У деяких школах по-іншому канікули, а ті, хто має вийти – виходять», - сказав Криницький.

Школам, правда, все ж порадять посилити санітарну обробку приміщень.

У свою чергу, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко повідомив  "ПІК", що причин для паніки та ажіотажу немає. «Відразу скажу, на сьогоднішній день я взагалі не бачу ніяк питань, - сказав директор Департаменту. – У нас одна дитина (хвора на кір  – ред.) і троє дорослих, причому, у двох підтверджено кір, в одного – ні».

Він відзначив, що у 2005, у 2006 році у нас цей період було по 204-205 хворих. «Більше 200 чоловік хворіло – офіційна статистика з інфекційної лікарні. Ну.  200 і 4 – є різниця?!», - розповів Короленко.

За його словами, в області переважна більшість дітей отримали щеплення від кору. Без щеплення лише ті, кому вони протипоказані через хворобу  і ті, кому  не роблять щеплення батьки з релігійних переконань.

Дорослі можуть придбати вакцину і зробити щеплення, звернувшись до лікаря. «Держава забезпечує безкоштовно лише  дітей щепленням», - підкреслив Короленко.

Середня вартість вакцини від кору «Пріорикс» у Херсоні, як повідомляє сайт tabletki.ua, близько 300 гривень.

Проте, як зазначив Короленко, варто бути пильними, адже не виключено, що діти, які приїдуть з відпочинку в інших регіонах, привезуть з собою і кір. Так сталося з одним з  дорослих  і  дитиною, які зараз хворіють на кір на Херсонщині – вони, до речі,  не були щеплені з принципових міркувань, а хворобу "підхопили" під час відпочинку в іншій області.

Щеплення в області – чи є вакцина для дітей

Як повідомляє офіційний сайт ОДА, станом на 12 січня 2018 року по області зареєстровано та підтверджено  2 випадки кору в дорослих мешканців м. Херсон (37 та 41 року) та 1 дитини (1 рік). Хворі отримали стаціонарне лікування в КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського».

Наприкінці 2017 року в області ситуація покращилася щодо планової вакцинації підлягаючого контингенту дітей. Так, за минулий рік вакцинації проти кору підлягало 49763 дитини, виконано 47639 щеплень (95,7%), зокрема, вакциновано 9997 дітей віком 1 рік (93,8%), 7900 дітей старше 2 років (91,6%), 11618 дітей віком 6 років (98,4%) і  18124 дитини старше 7 років (97,1%).

В Україні зареєстрована лише одна вакцина від кору – «Пріорикс», яка є якісною, ефективною та  прекваліфікованою ВООЗ. Херсонщина достатньо забезпечена безкоштовною вакциною «Пріорикс», виробництва Бельгія. На сьогодні, вказана вакцина є в кожному закладі охорони здоров’я, які здійснюють профілактичні щеплення населенню. На 01.01.2018 року залишок вакцини КПК у лікувально-профілактичних закладах області складає 24348 доз.

У Херсоні батьків просять зробити дітям щеплення

Міське управління освіти в Херсоні  просить батьків перевірити наявність у дітей щеплень від цієї хвороби, та зробити відповідні щеплення тим дітям у яких його не має.

«Будь ласка, будьте уважні до ваших дітей, дбайте про їх та своє здоров’я. Краще попередити хворобу ніж лікувати її наслідки!», - йдеться у повідомленні на офіційному сайті управління.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину