Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
03.09.2017
1444
0

Штаби та просвіта проти аграрного рейдерства

Штаби та просвіта проти аграрного рейдерства

Проблема рейдерства в аграрному секторі України наразі притаманна не всім її областям. Про це заявила у середу в Херсоні у виступі на засіданні колегії облдержадміністрації заступник міністра юстиції України Олена Сукманова, яка перебувала у регіоні з робочим візитом, повідомляє ПІК

"Ініціатива міністерства юстиції, і ми зараз вже бачимо за два тижні плідної роботи штабів (антирейдерських - ред.), вона дійсно була направлена на проведення антирейдерської роботи саме в аграрному секторі. Але по статистиці ми зараз бачимо, що, ну слава Богу, не у всіх областях є така проблема в аграрному секторі", - розповіла Сукманова.

Читайте також: На Херсонщині представники агрофірм побилися за врожай

Що ж стосується безпосередньо Херсонщини, то, як заявила заступник міністра, "в Херсонській області немає таких зухвалих випадків рейдерських захоплень". Тобто, є області, де ситуація гірша. 

Щоб шахраї не скористались ситуацією

Проте, за її словами, якщо громадяни не зможуть сьогодні правильно вирішити актуальні для них земельні та майнові питання, то завтра це може призводити в регіонах до рейдерських захоплень землі та майна.

"Міністерством юстиції було створено (в регіонах України - ред.), в тому числі в Херсонській області, декілька виїзних робочих груп, які складаються з представників управління юстиції, а також центрів безоплатної правової допомоги, які їздять по всім селам, районним центрам, консультують громадян з будь-яких питань, і це не обов'язково рейдерство. Які питання у громадян виникають: це і оформлення земельних ділянок, і оформлення спадщини, і поділ майна, і приватизація. І якщо вони (громадяни - ред.) не можуть їх зараз правильно вирішити, то ми розуміємо, що завтра, на жаль, можуть з'явитися будь-які шахраї, які можуть просто скористатися цією ситуацією, і тоді ми вже будемо говорити про рейдерські захоплення», -сказала Сукманова.

Вона також зазначила, що Мінюст у цій роботі прагне, щоб населенню надавались не лише консультації, але й щоб воно було також "обізнане про послуги (адміністративні - ред.), які надаються і обладміністрацією, і управлінням юстиції, про послуги, які можна замовити он-лайн".

Для чого створили антирейдерські штаби

Міністерство юстиції України визначило дві основні мети в роботі створених в регіонах антирейдерських штабів.

Читайте також: У Херсонській області створять антирейдерський штаб

"Зараз ми для себе визначили такі дві основні мети в роботі цих штабів (антирейдерських - ред.). По-перше, вирішення існуючих конфліктів - в деяких областях вони, на жаль, є... І визначили також іншу мету роботи цих штабів - це доведення правової інформації до населення, і надання швидкої оперативної правової допомоги", - розповіла Сукманова.

Як вона зазначила, наразі в Україні є такий термін як "рейдерство", але в чинному українському законодавстві такого терміну взагалі немає. "Наше завдання: донести до людей, яким чином можна самим захистити свої права і не допустити будь-яких порушень або рейдерських захоплень", - сказала заступник міністра юстиції.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину