Проблема рейдерства в аграрному секторі України наразі притаманна не всім її областям. Про це заявила у середу в Херсоні у виступі на засіданні колегії облдержадміністрації заступник міністра юстиції України Олена Сукманова, яка перебувала у регіоні з робочим візитом, повідомляє ПІК.
"Ініціатива міністерства юстиції, і ми зараз вже бачимо за два тижні плідної роботи штабів (антирейдерських - ред.), вона дійсно була направлена на проведення антирейдерської роботи саме в аграрному секторі. Але по статистиці ми зараз бачимо, що, ну слава Богу, не у всіх областях є така проблема в аграрному секторі", - розповіла Сукманова.
Читайте також: На Херсонщині представники агрофірм побилися за врожай
Що ж стосується безпосередньо Херсонщини, то, як заявила заступник міністра, "в Херсонській області немає таких зухвалих випадків рейдерських захоплень". Тобто, є області, де ситуація гірша.
Проте, за її словами, якщо громадяни не зможуть сьогодні правильно вирішити актуальні для них земельні та майнові питання, то завтра це може призводити в регіонах до рейдерських захоплень землі та майна.
"Міністерством юстиції було створено (в регіонах України - ред.), в тому числі в Херсонській області, декілька виїзних робочих груп, які складаються з представників управління юстиції, а також центрів безоплатної правової допомоги, які їздять по всім селам, районним центрам, консультують громадян з будь-яких питань, і це не обов'язково рейдерство. Які питання у громадян виникають: це і оформлення земельних ділянок, і оформлення спадщини, і поділ майна, і приватизація. І якщо вони (громадяни - ред.) не можуть їх зараз правильно вирішити, то ми розуміємо, що завтра, на жаль, можуть з'явитися будь-які шахраї, які можуть просто скористатися цією ситуацією, і тоді ми вже будемо говорити про рейдерські захоплення», -сказала Сукманова.
Вона також зазначила, що Мінюст у цій роботі прагне, щоб населенню надавались не лише консультації, але й щоб воно було також "обізнане про послуги (адміністративні - ред.), які надаються і обладміністрацією, і управлінням юстиції, про послуги, які можна замовити он-лайн".
Міністерство юстиції України визначило дві основні мети в роботі створених в регіонах антирейдерських штабів.
Читайте також: У Херсонській області створять антирейдерський штаб
"Зараз ми для себе визначили такі дві основні мети в роботі цих штабів (антирейдерських - ред.). По-перше, вирішення існуючих конфліктів - в деяких областях вони, на жаль, є... І визначили також іншу мету роботи цих штабів - це доведення правової інформації до населення, і надання швидкої оперативної правової допомоги", - розповіла Сукманова.
Як вона зазначила, наразі в Україні є такий термін як "рейдерство", але в чинному українському законодавстві такого терміну взагалі немає. "Наше завдання: донести до людей, яким чином можна самим захистити свої права і не допустити будь-яких порушень або рейдерських захоплень", - сказала заступник міністра юстиції.
Новини по темі
Коментарі
Залишити коментар
Останні новини
Останні відеорепортажі
Останні фоторепортажі
Зараз читають
наверх
Підписатися на новини
Запропонувати новину