Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
16.12.2020
405
0

Шлях новорічної ялинки: як обрати та доглядати

Шлях новорічної ялинки: як обрати та доглядати

Одним з атрибутів новорічних свят в нашій країні є ялинка. Зараз є кілька варіантів святкового дерева, які кожен може обрати за власним бажанням: живі зрубані, живі у горщиках чи штучні.

Звідки у містах з’являються живі зрубані ялинки чи сосни? Наприклад, з Олешківського лісомисливського господарства.

- Ми протягом року постійно проводимо так звані санітарні рубки лісу. Їх проводять, аби прибрати застарілі, недорозвинені чи хворі дерева, і для того, аби прорядити насадження, щоб дерева не заважали одне одному рости. З початку грудня ми починаємо дивитись на стан верхівок таких дерев – якщо вони товарного вигляду, то ми її продаємо для новорічних свят. Інша частина дерева йде на дрова. Тобто маленькі сосни ніхто не чіпає! Після того, як людина придбала у нас сосну, ми кріпимо до неї спеціальну пластикову бірку, на якій є номер і штрих-код. Якщо номер ввести у спеціальній програмі yalynka.info, то з’явиться інформація, що ялинка походить саме з нашого господарства. Щороку перед новорічними святами ми реалізуємо приблизно 1000 сосен, в день у нас купують десь 50 дерев. Вартість сосен залежить від їх висоти і стартує від 100 гривень. – розповідає начальниця відділу лісового господарства Олешківського лісомисливського господарства Юлія Хомченко.

Багато мешканців Херсонщини надають перевагу ялинкам у горщиках – їх можна висадити на подвір’ї. Вони дорожчі за зрубані дерева (від 450 гривень), але вони даруватимуть радість не один рік.

За словами співвласника розсадника в ОлешкахПетра Кітаєва, щороку попит саме на таких хвойних красунь збільшується. Перевагу надають більше тим деревам, які швидше ростуть. Наприклад сосні, яка за рік стане вищою на метр. А от блакитній ялинці для цього потрібно 5 років. Лише дерева у горщиках до новорічних свят купує мешканка Олешок Ксенія Архіпова. Перша туя, яку вона висадила 4 роки тому, вже виросла до трьох метрів. Інші ще підростають. І закликає усіх,у кого є така можливість, зберегти ліс і переходити на дерева у горщиках.

Як же правильно пересадити таке дерево?

- Потрібно знати три правила. По-перше, ялинки дуже люблять сонце та швидко ростуть. Тому зверніть увагу, щоб поблизу не проходили комунікації та не було затінку. Друге – строки висаджування. У наших південних краях рослини починають вегетацію дуже рано. Тому оптимальними строками для пересаджування є лютий-березень. Третє правило – сама підготовка до висаджування рослини. Яма повинна бути діаметром 60 см, глибина її неважлива, оскільки коренева система буде розгалужуватись в різних напрямках. Але дно її треба розпушити. Деякі роблять помилку, дістаючи ялинку з контейнера і промиваючи корені. Якщо дерево знаходиться у металевій сітці чи мішку – пересаджуйте прямо з ними. Важливо, аби коренева шийка, яка знаходиться між коренями та стовбуром не була загорнута ґрунтом, верхні корені повинні бути на глибині не менше 5 сантиметрів. Після цього ви утрамбовуєте ґрунт і дуже рясно поливаєте, бо усі хвойні дуже люблять вологу.

Коли купуєте ялинку, то подивіться, аби на стовбурі не було пошкоджень - отворів, не відставала кора. У 2020 році наші фахівці-фітосанітари проводили обстеження лісових насаджень . Карантинних організмів та шкідників не виявлено. Жовті голки на ялинці свідчать про те, що рослині не вистачало вологи. – пояснює головний спеціаліст відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Євгенія Чернишова.

На жаль, не всі зрубані ялинки потрапляють до осель – багато їх лишається.

- Визначенням місць роботи ялинкових базарів займається місцева влада. Тому хочу звернутись до її представників, аби вони подбали і про долю дерев, які підприємці не зможуть реалізувати. Зазвичай, їх лишають і вони перетворюються на сміття. У багатьох містах не лише за кордоном, а й в Україні цим деревам знаходять застосування – пускають на дрова, годують тварин у зоопарках, використовують у косметичних цілях тощо. Давайте спільними зусиллями берегти наші природні багатства. – зазначила в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталя Клим.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину