Pik
Сьогодні, 28 Січня 2021
16.10.2020
480
0

«Шафа» стала паперовою

«Шафа» стала паперовою

Осінь 2020-го стала значущою для письменницько-музичного заходу «Поетична шафа» - вийшов друком однойменний літературний альманах! У книзі зібрані рядки 35 авторів, які мешкають у різних областях України (Херсонщина, Одещина, Київщина, Львівщина) та навіть у Німеччині. Серед них і постійні відвідувачі щомісячних зустрічей, і поети, які здебільшого публікують свої вірші у групі «Поетична шафа» у Facebook.

Альманах вийшов безпосередньо за кошт авторів. У ньому представлені рядки українською та російською мовами.

У коректурі допомагали керівники літературної студії «Блокнот» на базі херсонської бібліотеки ім.Л.Українки Дмітрій Плотніков та Зоя Щербініна, молодий херсонський автор Микола Золотарьов і мовознавиця Лілія Книга. Обкладинку робила херсонська письменниця, яка проживає у Німеччині, Надія Теленчук. Друкували у видавничому центрі «Просвіта».

Книга присвячена четвертій річниці письменницько-музичного заходу «Поетична шафа» і мала вийти ще в березні, але карантин вніс свої корективи… Презентація відбулась на шість місяців пізніше – у вересні на літературно-музичні сцені ХХІІ Театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Зима прийде нескоро, бо шлях через калюжі.

Ще чути, ніби море шепоче щось із мушлі,

Ще видно, що серпнева у мареві дорога.

Дивлюся я на сонце крізь Курячого бога…

Автор цих рядків – Дмітрій Плотніков. Щодо випуску альманаху він каже: «Поетична шафа» стала вибуховою подією для літературно-музичного життя Херсонщини, і вихід збірки - це важлива віха, що знаменує зростання «Шафи», як культурного явища. Для мене ця книга - це відображення молодого літературного руху і я пишаюся, що став його частиною».

Пам’ятаєш,

Гріли один одному

Руки диханням

У промерзлих рипучих тролейбусах,

Імена карбували

На паморозі вікна,

І ти давав рукавиці,

Бо я постійно губила свої…

Так починається один із віршів Зої Щербініної. Попри своє непросте покликання – інженер-будівельник – Зоя знаходить сили та натхнення писати вірші. Ба більше! У лютому 2020-го авторка випустила першу збірку «Невідправлені листи». Про вихід у світ альманаху «Поетична шафа» зазначає:

«За чотири роки існування «Шафи» величезна кількість письменників нарешті знайшла майданчик для поширення свого творчого доробку. Вихід збірки - це наступний, дуже важливий крок, особливо для тих авторів, чиї твори ще не друкувались. Адже немає нічого ціннішого для творця, ніж бачити, як створений образ набуває фізичної форми».

Зоя та Дмітрій є постійними учасниками заходу з першого дня його існування. Василина Клімук приєдналася нещодавно (приблизно рік тому). Її рядки також представлені в альманасі.

А може колись ми дорогами

У світі зійдемося знов.

А поки великими кроками

Руйнуємо дружбу й любов…

«На мою думку, «Поетична шафа» та діяльність її учасників має вагомий вплив на розвиток творчого потенціалу Херсонщини. А тепер, коли вийшла друком збірка, ще більше людей дізнаються про цей захід, відкриють для себе нові талановиті імена, та, можливо, надихнуться та захочуть показати свої вміння», - вважає Василина.

Уже понад 4 роки поети, прозаїки, співаки та музиканти збираються у першу неділю кожного місяця (з вересня по травень) у різних кафе міста на «Поетичну шафу». Традиційно відбувається батл, в ході якого розігрують квитки до Херсонського театру ім.М.Куліша або ККЗ «Ювілейний». Окрім того, організатори готують незвичні виставки («Підвішених рядків», фото-, виставки картин та книжок сучасних авторів), присутні пишуть «безкінечний вірш», а в кінці вечора працює «вільний мікрофон». Влітку ж на День молоді в Україні (остання неділя червня) та з нагоди Міжнародного дня молоді (12 серпня) відбувається «Шафа!Фест».

 

Упорядник альманаху, мама «Поетичної шафи» Альона Мовчан

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину