Pik
Сьогодні, 05 серпень 2020
27.12.2017
686
0

Для того, щоб відновити потенціал зрошення, необхідно років 10

Сергій Хлань розповів про симбіоз, який потрібен для відновлення зрошення

Потенціал, який мала  у зрошенні  Херсонська область,  можна відновити протягом 10 років, у разі, якщо буде продовжуватися фінансування. Про це на прес-конференції у Херсоні повідомив 26 грудня народний депутат України Сергій Хлань, передає ПІК.

«Дійсно, на розвиток зрошення потрібні мільярди. Але навіть якщо дати сьогодні мільярд, ми це зробити не зможемо, тому що на сьогоднішній день немає проектів, немає відповідних потужностей щодо будівельних робіт… Це все робиться поступово. Якщо й далі будемо збільшувати фінансування цієї галузі, то років за десять,  я думаю, зможемо повністю відновити той потенціал зрошення, який був на Херсонщині», - відзначив нардеп.

Він відзначив, що саме Херсонщина показала, що  ми здатні розвивати зрошення.

За  його словами, отримавши з держбюджету у минулому році левову частку коштів, що були виділені на зрошення в Україні, Херсонщина довела, що у нас є великий потенціал в тому, що стосується зрошення.

«З державного бюджету 30 млн гривень на фінансування розвитку зрошення. Майже 26 млн з цієї суми пішли на Херсонську область», - повідомив Хлань. За ці кошти модернізували 4 насосні станції, одна побудована майже з «нуля» у Генічеському районі.

«Це дало змогу збільшити зрошувальні землі майже на 5 тисяч га. В цілому Херсонщина показала, що ми здатні розвивати зрошення, ми здатні збільшувати зрошувальні площі, у нас є в цьому великий потенціал», - відзначив Хлань.

Кабмін, з огляду на виконання програми по розвитку зрошення,  виділив 91,5 млн гривень – це кошти не лише для Херсонщини, але й для інших областей. "Проте більше половини цих коштів піде саме на Херсонську область", - відзначив нардеп.

Він подякував голові Херсонської облради та Херсонської ОДА, що в обласному бюджеті передбачено 20 млн гривень на зрошення.

"Маючи фінансування державного і обласного бюджету ми будемо залучати сільські ради до співфінансування цих проектів. Це дає змогу за державні кошти модернізувати насосні станції, за рахунок обласних коштів ми можемо вкладати гроші саме в внутрішньомеліоративні системи і підприємець - за свої кошти, вже буде ставити зрошувальні машини", - відзначив Хлань.

І назвав цей механізм  потужним симбіозом бюджетів.

«Це потужний симбіоз Державного, обласного бюджету, селищних бюджетів та бізнесу щодо реалізації того потенціалу зрошення, яке є на Херсонщині» - відзначив Хлань.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину