Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2019
30.07.2016
182
0

Щороку на Херсонщині виявляють близько 200 хворих на хронічні гепатити В і С

Щороку на Херсонщині виявляють близько 200 хворих на хронічні гепатити В і С

У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн. хворих проживають в Україні.

В Херсонській області щороку виявляють близько 200 хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. Поширеність вірусних гепатитів становить значну медичну і соціальну проблему.

28 липня з нагоди проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом в конференц-залі Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації відбулось засідання за «круглим столом». В ньому брали участь головні позаштатні фахівці Департаменту охорони здоров`я, керівництво обласного благодійного фонду «Мангуст», повідомляє прес-служба ХОДА. 

«Гепатити В та С часто протікають безсимптомно, викликаючи незворотні зміни в печінці та інших внутрішніх органах. Наявність захворювання виявляють лише лабораторним шляхом, найчастіше випадково - при обстеженні перед операціями, діагностиці донорів. Наразі в області на обліку знаходяться 1247 хворих на хронічні гепатити В та С. У деяких пацієнтів зустрічається поєднання обох видів гепатитів», - повідомив головний позаштатний інфекціоніст ДОЗ Сергій Панкратов.

За словами головного епідеміолога ДОЗ Наталії Єрємєєвої, показник захворюваності на гепатити В і С досить високий - в 2015 році складав 34,7 на 100тис. населення. 65% виявлених гепатитів мають хронічну форму. Серед вперше виявлених хронічних гепатитів переважає гепатит С - 80%. За перше півріччя 2016 року в області зареєстровано 15 випадків гострого гепатиту В, 12 випадків гострого гепатиту С і 114 випадків хронічних захворювань обох типів.

Профілактика гепатитів включає вакцинацію, зменшення ризиків інфікування, раннє виявлення. Наразі вакцинація проти гепатиту В проводиться навіть новонародженим в перші 12 годин життя. Вакцина не містить живих вірусів, тому інфікуватися після вакцинації неможливо.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину