Pik
Сьогодні, 05 Грудня 2020
29.10.2020
398
0

Що потрібно знати, купуючи сезонне взуття

Що потрібно знати, купуючи сезонне взуття

Узимку ви потрапили на розпродаж літнього взуття, а влітку – зимового. Ви сподіваєтесь, що обнови слугуватимуть вам довго. Але інколи новенька пара ледь не після першого використання псується. Тож з якого моменту починає діяти гарантійний строк на взуття?

Згідно статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів", на сезонні товари, наприклад – взуття, гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Додатком №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 172 встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону, наприклад - взуття:

зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня;

весняно-осіннього асортименту - з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;

літнього асортименту - з 15 травня по 15 вересня.

Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом від 19.04.2007 №104 Міністерства економіки України, визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:

зимове - утеплене всіх видів;

весняно-осіннє - чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;

літнє - туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.

Встановлено, що у гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період).

Наприклад, якщо осінні напівчобітки були придбані 1 лютого (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти тільки з 15 березня.

А якщо осінні напівчобітки були придбані 1 травня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти з 1 травня по 15 травня та з 15 листопада цього ж року до закінчення гарантійного строку.

Якщо зимові чоботи були куплені 1 серпня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), це не означає, що гарантійний термін закінчиться 1 вересня. Гарантія на зимове взуття вступає в силу 15 листопада, з цієї дати і рахуються 30 гарантійних днів.

Також, слід пам’ятати, що згідно частини 6 статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів", при виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті.

Гарантії на взуття не поширюються:

При порушенні покупцем порядку експлуатації взуття, догляду, зберігання і при наявності механічних пошкоджень (опіки, порізи, здири, проколи);

При деформації взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння, а також дій хімічних та інших речовин;

На деталі, які вимагають дрібного ремонту: шнурки, устілка, фурнітура, набійки (оскільки вони є змінними).

Важливо: зміна кольору натуральної шкіри при потраплянні на неї води не вважається дефектом виробництва.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину