Pik
Сьогодні, 08 серпень 2020
08.05.2019
913
0

Що покажуть під час «Мельпомени Таврії» в Херсоні і не тільки

Що покажуть під час «Мельпомени Таврії» в Херсоні і не тільки

Генеральний директор Херсонського театру ім. М. Куліша Олександр Книга анонсував XXI міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», який відбудеться 17-25 травня. У фесті візьмуть участь 36 театрів із різних країн, які покажуть 38 вистав. Цьогоріч «Мельпомена» має 9 локацій (три сцени театру ім. М. Куліша, театр ляльок, URBAN CAD, "Чумацька криниця», обласна наукова бібліотека О. Гончара храм св. Трійці та грін-зона на подвір’ї колишнього ДКС по вул. Соборній), передає ПІК.

«Пам’ятаєте, я говорив, що на 21-й фестиваль не буде багато театрів, буде 21. Але так стається, що театрів вже 36, тобто, 21+», розповів Олександр Книга.
Бюджет фестивалю становитиме близько 2 мільйонів гривень - 500 тис. виділила обласна рада, 400 тис. - Херсонська міськрада, понад 500 тис. - Український культурний фонд, решта – кошти меценатів.

Як зазначив Олександр Книга, під час фестивалю зазвичай продається до 15 тис. квитків, більшість із них вже розкуплені, головно – на вистави, які покажуть на великій сцені. Разом із тим, потрапити у число глядачів шанси у херсонців немалі, бо квитки ще є і за доступними цінами.

Програма фестивалю досить насичена, щодня на глядача чекають різнопланові вистави. Зокрема, під час «Мельпомени Таврії» представлять дві прем’єри – грузинського театру за твором І. Франка «Украдене щастя» (режисер - литовець Лінас Зайкаускас) та театру ім. М. Куліша за твором М. Гоголя «Майська ніч» (режисер Сергій Павлюк). Вистава відбудеться на «Чумацькій криниці».

Як і минулого року, на фестиваль приїде міністр культури України Євген Нищук. «Голос Майдану» гратиме у виставі столичного театру «Сузір’я» на сцені під дахом у театрі ім. М. Куліша.

Цьогорічна «Мельпомена Таврії» буде особлива тим, що після декількох років перерви на фестиваль повертається конкурс. Режисерську та акторську майстерність оцінюватиме експертна рада, яка працюватиме протягом всього фестивалю. Самої церемонії нагородження не буде, адже частина театральних труп їдуть із Херсона, до завершення фестивалю. Дипломи переможцям надішлють поштою.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину