Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2019
06.10.2016
810
0

Розрахунки за воду згідно показників лічильників - це справедливий спосіб оплати

Розрахунки за воду згідно показників лічильників - це справедливий спосіб оплати

Тому що ви платите лише за ту воду, яку справді споживаєте.

Використання лічильників спонукає людей використовувати воду заощадливо. Це важливо для майбутнього водопостачання, бо запаси питної води дуже обмежені.

У середньому, повідомляють у КП "Херсонводоканал", в побуті кожен з нас використовує близько 160 літрів води на день - це понад 1000 літрів на тиждень. За підрахунками спеціалістів лише 4 % води з цього об'єму насправді використовується для пиття та приготування їжі. Абоненти з лічильниками використовують на 12 % менше води, позаяк люди схильні цінувати те, за що вони платять.

КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ ТА ЗА ЧИЙ РАХУНОК ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ КВАРТИРНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ?

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться спеціалізованою організацією за рахунок коштів споживача.

Встановлення лічильників здійснюється згідно Рішення Херсонської міської ради від 28.04.2016 №171 «Про затвердження Порядку встановлення засобів обліку води в квартирах та будинках садибного типу»:
1. Засоби обліку води в квартирах та будинках садибного типу встановлюються відповідно до документів заводу-виготовлювача, за проектами, виконаними спеціалізованою організацією, і повинні забезпечувати підтримання заданих режимів роботи вимірювання параметрів роботи обладнання для візуального або автоматичного контролю його роботи.
2. Установка засобів обліку води здійснюється на підставі проекту, виконаного спеціалізованою організацією.
3. У квартирах та будинках садибного типу роботи з установлення засобів обліку води виконуються спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником послуг за рахунок коштів споживача.
4. До установки допускаються засоби обліку води, які внесені до Державного реєстру України засобів вимірювальної техніки і мають захист лічильного механізму від магнітного впливу. Забороняється встановлювати прилади обліку із наявними зовнішніми пошкодженнями та дефектами.
5. Самовільне встановлення засобів обліку води забороняється.

ОПЛОМБУВАННЯ ЛІЧИЛЬНИКА

Після встановлення водолічильника спеціалізованою організацією та для прийняття лічильників на абонентський облік, Абоненту необхідно звернутись до оператора Контакт центру Водоканалу (вул. Тутушкіна, 9, актовий зал, тел. 45-47-14) для подачі заявки на опломбування приладів обліку. При собі необхідно мати наступні документи, надані спеціалізованою організацією, яка встановила водолічильник: акт виконаних робіт, ліцензію, кваліфікаційний сертифікат та перелік робіт; паспорт водолічильника.
Однак, прийняття лічильника на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення.
Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування їх з'єднувальних частин до вузла обліку фахівцем Водоканалу.

Що важливо знати споживачу перед купівлею лічильника?

Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, підлягають державним приймальним та контрольним випробуванням з метою затвердження типів цих засобів або контролю їх відповідності затвердженим типам і обов'язковим вимогам нормативних документів з метрології.
Затверджені типи засобів вимірювальної техніки заносяться до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.

Отже, купуючи лічильник, а це легко можна зробити в спеціалізованому магазині, необхідно пам'ятати наступне:
1. Обов'язкова наявність технічного паспорту приладу обліку. У паспорті має бути вказані тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки лічильника.
2. Обов'язково необхідно перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту.

Продавати засоби вимірювальної техніки, термін повірки яких перевищив половину міжповірочного інтервалу, в Україні заборонено. Також не рекомендуємо купувати лічильники «з рук».

З повним Переліком засобів вимірювальної техніки, занесених до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України можна ознайомитися на офіційному сайті ДП «Укрметртестстандарт».

Як правильно зняти показники лічильника?

Для цього потрібно записати цифри до коми чорного кольору, що показують кількість води, яку ви використали, в кубічних метрах (м³). Залежно від типу лічильника, відліковий механізм може мати чотири або п'ять цифр до коми. Не звертайте уваги на червоні цифри - це літри, для зняття показів вони не потрібні адже, як зазначалося, розрахунок ведеться за спожиті кубометри води.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину