Pik
Сьогодні, 20 Січня 2019
20.10.2018
260
0

Ротації у виконкомі Херсонської міськради: бути чи не бути

Ротації у виконкомі Херсонської міськради: бути чи не бути

Ротацій у складі виконкому Херсонської міської ради, які обіцяв міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, не відбулося. На сесії 19 жовтня депутати проголосували лише за включення керівників трьох районних у Херсоні рад у склад виконкому – на вакантні місця. Проте міський голова дав зрозуміти - від ідеї  справжньої ротації у виконкомі він не відмовився, передає ПІК

«Колеги, 4 питання порядку денного, у мене пропозиція – ніяких змін, ротацій не буде відбуватися. Є три вакантні місця. На три вакантні місця включити конкретні персоналії – це три керівника районних у місті Херсоні рад. Це моя пропозиція», - зазначив міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.

Питання 4 порядку денного звучало так: «Про внесення змін до рішення міської ради від 18.12.2015 №6 "Про утворення виконавчого комітету Херсонської міської ради VII скликання, визначення його чисельності та затвердження його персонального складу».

Проте міський голова додав – пропозиції щодо змін у складі виконкому він все таки внесе на розгляд профільних комісій міської ради.

«Все інше… я пущу по депутатським комісіям свої пропозиції», - сказав міський голова.

Відзначимо, що під час обговорення порядку денного депутат Дмитро Ільченко пропонував зняти питання з порядку денного. Він зазначив: у депутатів немає проекту рішення, формує виконком міська рада, тому кадрові питання мають розглядатися на профільних комісіях.

«Я пропоную зняти четверте питання з порядку денного, оскільки воно внесено всупереч Закону України про місцеве самоврядування та регламент міської ради, - зазначив депутат. – По-перше, депутатський корпус досі немає проекту рішення по четвертому питанню. Ми вже проголосували за основу порядок денний, а проекту рішення в жодного депутата в залі немає. За регламентом всі проекти рішення повинні бути надані до початку пленарного засідання і вносити питання до порядку денного з голосу можна лише по тих питаннях, які роздаються депутатам. Жоден депутат проекту немає.

По-друге, відповідно до Закону України про місцеве самоврядування в Україні, всі кадрові питання підлягають розгляду постійними комісіями. Виконавчий комітет міської ради складався на певних компромісних питаннях. Він складався, враховуючи позицію міської ради, і зараз невідомо, які виключення і включення з абсолютно абсурдних питань людей і складу виконкому, які порушують баланс, що був встановлений на першій сесії, є безглуздими. Нагадую, міська рада формує виконком, а не міський голова. Саме міська рада формує виконавчий комітет міської ради, а не виконавчий комітет міського голови».

Депутат запропонував спочатку розглянути проект рішення у комісіях і не голосувати «всліпу» за невідомо які зміни до складу виконкому». «Розглядати питання про виключення будь-яких членів виконкому без присутності тих осіб, яких ви пропонуєте виключити, вважаю некоректним», - відзначив Ільченко.

Нагадаємо, міський голова не вперше заявляє про бажання провести ротацію у складі виконкому. Рік тому він також заявив, що має намір просити депутатський корпус переглянути склад виконкому.

Востаннє своє невдоволення Миколаєнко висловив 17 жовтня 2018 року, коли не відбулося «тарифне» засідання виконкому через відсутність кворуму.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину