Pik
Сьогодні, 30 Травня 2020
22.04.2019
620
0

Російські правозахисники оскаржують перебування Бранця Кремля Шумкова у штрафному ізоляторі РФ

Російські правозахисники оскаржують перебування Бранця Кремля Шумкова у штрафному ізоляторі РФ

Сьогодні російські правозахисники звернулись до Торжокського міського суду зі скаргою щодо перебування засудженого в РФ українського військовослужбовця, херсонця Олександра Шумкова у штрафному ізоляторі виправної колонії міста Торжок РФ.

Про це повідомляє у Фейсбук Фонд «Общественный вердикт», передає ПІК.

Як вже повідомляв ПІК, Олександра Шумкова етапували відбувати покарання у Тверську область. Потім стало відомо, що він одразу був відправлений до штрафного ізолятора. Про причини цього не повідомлялось.

Російські правозахисники відвідали колонію і з’ясували чому це сталось:

«Олександр приміряв куртку після того, як до щойно отриманого ним одягу пришили бірку з прізвищем та ініціалами. Куртку йому щойно видали. Після цього Шумкова відправили на 10 діб до ШІЗО. Не встиг він відсидіти 10 діб, як йому призначили ще 14 діб ізолятора. Тепер його порушення полягало у тому, що він зняв куртку у камері, щоб вмитися та поголитися», – говорить адвокат «Общественного вердикта» Ірина Бірюкова.

Адвокату не без перешкод, але все ж таки дозволили зустрітись із Олександром Шумковим. Він повідомив, що його готують до суворих умов утримання. Його перевіряли на поліграфі, ставили питання про родину. Рідних він просить не відвідувати його, водночас просить зробити все, щоб український консул якомога швидше його відвідав.

Зазначається, що Фонд "Общественный вердикт" и Русь Сидящая запустили спільний «Проект ШІЗО», який спрямований на оскарження позасудових покарань ув’язнених. Також зазначається, що приміщення ШІЗО часто використовуються для тиску на ув’язнених та порушення їх прав.

Нагадаємо, херсонець Олександр Шумков, охоронець Дмитра Яроша під час Майдану, а після – військовослужбовець ЗСУ, був викрадений з території України та вивезений до РФ у серпні 2017 року. Нещодавно він отримав вирок – чотири роки ув’язнення за участь у «Правому Секторі» на території України. Наразі родина Шумкова збирає кошти на захист у Європейському суді з прав людини, адже українське МЗС не вважає Шумкова політв’язнем і відмовило у наданні допомоги, не зважаючи на постанову Верховної Ради України від 7 червня 2018 року, де політв’язнями визнаються Володимир Балух, Олександр Кольченко, Олег Сенцов та Олександр Шумков.

Читайте також: 

Правозахисний центр "Меморіал" визнав Олександра Шумкова політв'язнем.

Справу про викрадення Шумкова та вивезення до РФ передали СБУ.

У МЗС України пояснили, чому не захищатимуть Бранця Кремля Шумкова у Європейському суді.

Родина засудженого у РФ херсонця потребує допомоги.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину