Pik
Сьогодні, 22 Октября 2018
29.09.2018
352
0

Роботу притулку для бездомних тварин КП «Гарантія» контролюватимуть більш жорстко

Роботу притулку для бездомних тварин КП «Гарантія» контролюватимуть більш жорстко

Усі кроки КП «Гарантія» будуть під контролем Державної ветеринарної служби.  Про такі плани  розповіла ПІК Марина Малахова, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у місті Херсон перед початком роботи міської  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії 28 вересня. 

Читайте також: «Собачі» війни в соцмережі – у Херсоні скандал навколо притулку для тварин

Міське управління Держпродспоживслужби запропонувало 28 вересня на розгляд міської  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  зміни до тих протоколів, у яких йшла мова про знищення бездомних тварин у зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней.

Ці зміни передбачають, що тварин виловлять і утримуватимуть у КП «Гарантія», їх оглянуть ветеринари. «Усі  кроки «Гарантії» будуть під контролем Державної ветеринарної служби – щоб не виникало підозр, що тварини, яких виловлять та привезуть у притулок просто будуть знищені», - розповіла Марина Малахова.

Важливо розірвати інфекційний ланцюг, тобто, прибрати собак з території міста, каже в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у місті Херсон. «У жодному законодавчому акті України не прописано, що тварин можна випускати, мова йде про те, що їх мають відловлювати, перетримувати і шукати власників. Якщо не знаходиться власник, власником тварини є територіальна громада», - каже вона.

«Ми підготували, за ініціативи Держпродспоживслужби, рішення (міської Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії – ред.), яке, як ми вважаємо, має задовольнити всіх», - каже Марина Малахова.

Читайте також:  Херсонці вийшли на захист бездомних тварин  

«Ми, відповідно до вимог чинного законодавства, пропонуємо собак виловити, віддати на відповідальне зберігання КП «Гарантії». Оскільки дуже питань багато до КП «Гарантія», то всі кроки «Гарантії» будуть під контролем Державної ветеринарної служби. Ми зобов’язуємо КП створити всі відповідні умови для утримання цих тварин, ми прописали, що, відповідно до законодавства, лікувально-санітарні ветеринарні заходи повинні проводити  виключно ліцензовані ветеринарні лікарі. Щоб тварин, яких відловили, оглянула державна служба, зробила заключення, поставила на карантин.

Тепер більш жорстко, відповідно до чинного законодавства, буде контролюватися робота притулку (для тварин – ред.), щоб  суспільство було спокійне, що собаки вбиті не будуть, що просто так пропадати з притулку вони не будуть. Ми зацікавлені в тому, щоб на території міста їх не було – вони є переносниками даного захворювання (АЧС – ред.)  та інших хвороб. Але ми будемо стежити, щоб їх і не випустили, і не вбили безконтрольно», - каже Марина Малахова.

Читайте також:  Херсонці вийшли на захист бездомних тварин  

 Нагадаємо, ПІК писав про скандал довкола можливого знищення бездомних тварин у Херсоні через спалах АЧС – херсонці протестували проти цього під мерією.

Пізніше, як інформували ЗМІ, відбулась відбулася спільна нарада представників громадських організацій та міських служб, щоб вирішити – будуть знищувати бездомних котів і собак у Херсоні через африканську чуму свиней чи ні. На нараді пообіцяли, що 28 вересня, на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії будуть внесені зміни до документів про боротьбу з АЧС у Херсоні.

Як результат, 28 вересня на засіданні ДНПК підтримали зміни у протоколи і прийнято рішення - безпритульних тварин у Херсоні знищувати через спалах АЧС не будуть.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину