Pik
Сьогодні, 10 серпень 2020
09.10.2019
483
0

Робочі руки на Херсонщині відщукують у незвичних місцях

Робочі руки на Херсонщині відщукують у незвичних місцях

Після того, як тисячі херсонців виїхали «по довгий євро» за рубіж, місцеві працедавці кинулися терміново шукати робітників для заповнення вакансій.

І знайшли їх...у пенітенціарних закладах. А саме – на ділянках соціальної реабілітації, куди виводять засуджених після відбуття частини покарання. Їм дозволяється працювати на звичайних підприємствах без охорони, і власники підприємств охоче цим користуються.

«Ще торік на нашій дільниці соціальної реабілітації для десяти-дванадцяти чоловік з сотні роботу відшукати не могли. А з байдикуванням яка ж реабілітація? Тепер усе змінилося: робітників «з руками відривають». Ще й чоловік п'ятдесят додатково могли б працевлаштувати – бажаючі «у черзі стоять», і телефонними дзвінками бомбардують.

Засуджені, котрі очікують звільнення, зараз працюють і різноробочими на птахофабриці, і вантажниками у магазинах, і на виробництві меблів. Причому їм справно виплачують зарплату не нижче, а часом і вище мінімальної, а по вихідних – подвійну ставку. Багато хто отримує на руки по п'ять тисяч гривень на місяць «чистими» .

На початку нинішнього навчального року такі робітники приходили до мене, й просили дозволу переказати отримані гроші родинам, аби дітей до школи підготувати. Звісно, я дозволив: нехай діти після звільнення отримують батька й годувальника, а не безвідповідального неробу», — каже начальник Північної виправної колонії № 90 Херсона Євген Соболєв.

Втім, резерви для підприємств ще є. Адже у тій же Північній ВК-90 з 450 працездатних засуджених «при ділі» всього половина з тих, кого закон ще не дозволяє вивести на ділянку соціальної реабілітації.

Тож можна безпосередньо у колонії відкрити якесь спільне виробництво, або розміщувати свої замовлення на існуючих тут потужностях – приміром, у виготовленні виробів з деревини чи металу. У такому співробітництві зацікавлена не тільки адміністрація, а й суспільство в цілому.

Бо ж частина зароблених грошей може піти на відшкодування збитків, завданих злочинцями, на соціальні внески, і так далі. Інша справа, що співробітництво доведеться налагоджувати «по-білому»: на роботу засуджених обов'язково треба оформляти офіційно, і на податках тут не зекономиш, про це повідомляють Херсонці.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину