Pik
Сьогодні, 12 серпень 2020
11.04.2019
895
0

Зоозахисники виступають проти знущань над собаками та за прозоре фінансування притулку для тварин

Робоча група вивчить ситуацію з безпритульними тваринами у Херсоні

Зоозахисники прийшли під Херсонську міську раду, щоб дізнатися, чому у місті така жахлива ситуація з безпритульними тваринами. Директор КП “Гарантія”, яке опікується безпритульними тваринами, назвав цю акцію провокацією, передає ПІК.

Багато зграй, фактів нападу собак на людей, а також жахливий стан притулку для безпритульних тварин, який утримує комунальне підприємство “Гарантія” на вулиці Бурназяна, не ефективне використання бюджетних коштів на стерилізацію тварин. І це не повний перелік претензій до стану справ з безпритульними тваринами у Херсоні.

Як один з доказів безладу, люди показали фото собаки, що має кліпсу і при цьому народила цуценят. Тобто це свідчить про нібито проведену стерилізацію.

Формальним приводом для акції стало відео, яке виклали у соцмережі, про стан справ у притулку. Херсонці охарактеризували побачене як “Освенцим для собак”. Цікаво, що на акції був озвучений й вихід з ситуації, тобто вимога певних її учасників: треба доручити зоозахисникам самим займатися проблемою. Тобто гроші, які передбачаються у бюджеті для КП “Гарантія” на стерилізацію та утримання тварин у притулку, передати громадським організаціям, мовляв, вони готові без зарплатні виконувати функції “Гарантії”.

Директор КП “Гарантія” Ігор Семенчев був присутній на акції та звинуватив її організаторів у політичному замовленні та брехні:

Жодної копійки КП “Гарантія” не витратила незаконно, за 2,5 роки моєї роботи було кілька перевірок... А ці – нехороші, не хочу лаятися, люди брешуть, підбурюють громадськість. Як можна доручити громадськості займатися безпритульними тваринами?! Безпритульними тваринами по місту ніхто не займається, крім комунального підприємства. Тварин треба відловлювати, люди їх викидають на вулиці, це проблема. У минулому році стерилізували 600 тварин, платили по 600-800 гривень. В цьому році домовилися з ветеринарною службою та за рахунок державного бюджету трохи здешевимо – 400 гривень нам обійдеться стерилізація собаки та 50 гривень її вакцинація від сказу. Це вже економія бюджетних коштів. Всіх запрошую на Бурназяна, 14-а, подивитись, як там і що відбувається. Там зараз простерилізовано 18 собак, вакциновано від сказу 46. А сьогодні виступають провокатори- прокоментував Ігор Семенчев.Також Семенчев запросив усіх охочих волонтерів влаштуватися на роботу у КП “Гарантія” та доглядати собак, але тут же додав, що зарплатня мінімальна. А потім "дістав свій головний козир": він надав слово Олені Андруховій. Як виявилося, вона є ветеринаром та волонтером громадської зоозахисної організації “Шанс” і саме її взяли на роботу до КП “Гарантія”. На думку Семенчева, це має запевнити мітингувальників у тому, що з притулком все гаразд. Олена розповіла, що за собаками нормально доглядають, що в неї є можливість це контролювати та взагалі зараз ситуація буде змінюватися на краще.

Після вуличної акції люди пішли до першого заступника міського голови Херсона Ігоря Козакова. Він пообіцяв створити робочу групу, яка вивчить ситуацію з фінансуванням притулку та можливістю передати гроші на стерилізацію громадській організації. По останньому пункту рішення будуть приймати депутати.

- З тваринами у громаді потрібно щось робити. Сказати, що не робиться нічого неможна, робиться, але не достатньо, тому ви й пришли, - додав Ігор Козаков.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину