Pik
Сьогодні, 15 Июля 2020
04.01.2020
974
0

Річкову протоку на Херсонщині у трубу запхали

Річкову протоку на Херсонщині у трубу запхали

Весняний нерест у пониззі Дніпра ще не почався, а йому вже починають перешкоди влаштовувати. Активісти Херсонської міської організації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) виявили: хтось додумався облаштувати нелегальну «греблю» поперек протоки,  що з’єднує річку Кошову із озером Рогозоватим. Найвірогідніше, роботи замовили власники дач тутешнього садівничого товариства, аби зручніше було дістатися до своїх «фазенд» не пішки, а на автомобілі. Та ціною цих зручностей буде нанесення значної шкоди навколишньому середовищу.

— Для проходу води з річки до озера будівничі імпровізованої дамби замість десятиметрової завширшки протоку залишили тільки трубу діаметром менше ніж півметра. Зрозуміло, що риба на нерест до озера через трубу не піде, та й течія у протоці тепер буде недостатньою, аби водойма «промивалася». Відтак, за кілька років Рогозовате перетвориться у мертва болото, — сумно передрікає голова міської організації УТМР Віктор Мельниченко. – Навряд чи це в інтересах самих дачників – отримати під боком смердючу калюжу з хмарами комарів. 

Активісти Українського товариства мисливців та рибалок закликають садівниче товариство на Кошовій добровільно ліквідувати дамбу, і розчистити протоку, що й так захаращена сміттям та гілляччям. Якщо ж дачники проігнорують вимогу, міська організація УТМР звернеться до екологічної інспекції із заявою про несанкціоноване будівництво на природній водоймі. Тоді перешкоду для води все одно доведеться зруйнувати, але буде ще й чималий штраф. Який заплатять з тих самих членських внесків дачників.

Автор: Сергій ЯНОВСЬКИЙ.  Новий день

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину