Pik
Сьогодні, 22 Октября 2018
02.10.2018
170
0

Рекомендації від поліції, як захистити себе від інтернет-шахраїв

Рекомендації від поліції, як захистити себе від інтернет-шахраїв

Майже щодня до поліції надходять повідомлення від потерпілих громадян, які позбулись своїх заощаджень при купівлі різноманітних товарів через мережу інтернет.

Як приклад, у Чаплинське відділення поліції надійшло повідомлення від 35-річного місцевого жителя. Він розповів, що на одному з інтернет-сайтів знайшов оголошення про продаж автомобіля. Зв’язавшись з продавцем, той повідомив заявнику, що необхідно внести повну передоплату. Чоловік відправив продавцю 42 000 гривень за придбання автомобіля. Після чого оголошення з сайту було видалене, а продавець не відповідає на дзвінки.

У Білозерське відділення поліції звернулась 30-річна місцева жителька. Жінка повідомила, що на одному з інтернет-сайтів хотіла купити дитячі зимові речі і відправила на рахунок продавця 8800 гривень. Минуло кілька днів, але одяг заявниці ніхто не відправив і телефон продавця відключений.

У чергову частину Бериславського відділу поліції звернулась 29-річна мешканка одного з населених пунктів. Вона розповіла, що їй зателефонував незнайомий чоловік, представився працівником банку і сказав, що картка заявниці заблокована. Для її розблокування необхідно вказати реквізити картки. Дізнавшись від жінки реквізити її банківської картки, шахрай зняв з рахунку потерпілої 13000 гривень.

Аби не потрапити на гачок шахраїв, поліція рекомендує дотримуватись декількох правил:

По-перше, ніколи не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату за товар, то швидше за все – це шахраї. Домовляйтеся з продавцем про придбання товару в умовах відправки поштою накладеним платежем. Зазвичай, більшість шахраїв не погоджуються на таку пропозицію.

По-друге,  потрібно звертати увагу на ціну товару. Якщо ціна занадто низька, то, скоріше за все, ви маєте справу з шахраями.  Якщо мова йде про вартісні покупки (від 10000 гривень і більше), то краще витратитись на поїздку до продавця, ніж залишитись ні з чим. Безпосередньо на місці можна переконатись, що автомобіль, мотоблок чи інша техніка не віртуальні, а існують у дійсності (як і особа, що їх реалізує).

По-третє, ні в якому разі не повідомляйте номери банківських карток та номери CVV-коду третім особам.

Захищайте себе від обману з боку шахраїв та дотримуйтесь цих правил.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину