Pik
Сьогодні, 03 Июля 2020
26.06.2018
1568
0

Ралі-рейд на квадроциклах завдав збитків НПП «Олешківські піски» на 2 млн грн

Ралі-рейд на квадроциклах завдав збитків НПП «Олешківські піски» на 2 млн грн

Через порушення природоохоронного законодавства організаторами об’єднаних етапів чемпіонатів Європи та України з ралі-рейдів на квадроциклах (бахи), що відбувалися 23-24 червня 2018 року на Херсонщині, у  Національному природному парку «Олешківські піски» заподіяно збитків на більш як 2 мільйони гривень. Про це ПІК повідомили у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як повідомили у прес-службі Державної екологічної інспекції України, Організаційний комітет із питань підготовки та проведення ралі-рейдів, які проводяться під егідою Міжнародної Європейській Федерації мотоциклетного спорту (FIM-Europe),  спочатку погодив схему траси за межами НПП «Олешківські піски». Проте перед початком змагань головний суддя змагань самовільно змінив напрямок траси і змагання розпочалися безпосередньо на території парку. 

Адміністрація НПП «Олешківські піски»  відразу звернулася до Державної  екологічної  інспекції у Херсонській області із заявою про виявлені факти порушення природоохоронного режиму на території парку. 

Екологічні інспектори провели перевірку вказаних фактів та спільно із адміністрацією природного парку зафіксовано безперервний рух квадроциклів, мотоциклів та бахів по території природоохоронного науково-дослідного відділення «Раденське».  За попередніми підрахунками розмір заподіяної шкоди цим правопорушенням становить 2 млн  190 тис. 240 гривень.

Адміністрацією парку також  направлено заяву про кримінальне правопорушення для внесення необхідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією ст. 252 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження територій взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду).

Крім того, на організатора змагань складено адміністративний протокол про адміністративні правопорушення та направлено листи для вжиття  заходів реагування голові Херсонської обласної державної адміністрації, начальнику Олешківського ВП ГУНП України в Херсонській області, голові Олешківської РДА. 

Як зазначалось в анонсі проведення об’єднаних етапів чемпіонатів Європи та України з ралі-рейдів на квадроциклах, що відбувалися 23-24 червня 2018 року на Херсонщині, спонсором змагань виступав перший заступник головови Херсонської обласної ради Василій Зеленчук, який позиціонує себе, як захисник природи.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину